Advert Advert

CHP'li Ulubey: "Bu Ülkenin Yaklaşık Yüzde 50'sinin Bu Anayasaya Hayır Dediğini Unutmayalım"

CHP'li Fatma Ulubey, bu ülkenin yaklaşık yüzde ellisinin bu Anayasaya Hayır dediğinin unutulmaması gerektiğini söyledi.

CHP'li Ulubey:

Ulubey, yaptığı açıklamada, referendum sinyallerinin çaldığı günden itibaren gerek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu gerekse milletvekillerinin hummalı bir çalışma yaptığını anlattı.

Bu çalışmayı yaparken partinin siyasi kimliğinin öne çıkartılmadığını aktaran Ulubey, "Olması gerekende buydu. Bilindiği gibi Referendumda Evet kanadında Cumhurbaşkanı, başbakan, devletin valisi, kaymakamı ve devletin kamu gücü Evet' e seferber oldu. Taraflı medya vs. Buna rağmen %48 .6 gibi bir rakamla Hayır çıktı. Bu ülkenin yaklaşık yüzde ellisinin bu Anayasaya Hayır dediğini unutmayalım. YSK'da yaşanan mühürsüz Pusula Skandalı CHP Danıştay' a itiraz başvurusunu yaptı. Sonuç ne olur hep beraber göreceğiz. CHP'nin dün tarihi sorumlulukla hareket ettiği gibi bugün de yine bu görevi sonuna kadar layıkıyla götüreceğine olan inancım tamdır. Yaklaşık yüzde elli olan bu bloktan ayrılmayarak , iştişarelerini daha da güçlendirerek halkın içine inmesi ve özellikle Evet kanadına ankatmasıdır. Biz bu Anayasayı nasıl toplumsal uzlaşmacı Anayasa haline getiririz? CHP, demokrasimizin güçlenmesini , kurumlarımızın güçlenmesinin öbemini halkın içine girerek anlatmaya devam etmelidir. Bunu bugünden itibaren başlamalıdır. Siyasetteki kısır çekişmelerin içine asla girmemelidir. Özellikle demokrasi, özgürlük , eşitlik gibi evrensel değerler için ve bu değerlerin önemini siyaset üstü vurgusuyla topluma benimsetmeye devam etmelidir. Daha çok yüzünü topluma dönmelidir. Bunları yapmadı demiyorum, daha çok yapmalıdır diyorum" dedi.

"Ben siyasetin, siyasi elitlerin uzlaşma üzerinden çalışmayı yürütmesi gerekir. Burda en büyük aktör şüphesiz CHP'dir" diyen Ulubey, şöyle devam etti:

"Turkiye' nin önunde ciddi bir ekonomik sorun var, terör ciddi bir sorun olarak devam ediyor. Dış ülkelerle sorunlarımız var. Toplum olarak, ülke olarak Hukukun üstünlüğü ilkesinden asla ve asla vazgeçmemiz gerektiğini halka anlatmalıyız. CHP, Türkiye' nin Referendum tablosunu masaya yatırmalı, 2019 Seçim Stratejisini ona göre yapmalıdır diye düşünüyorum"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi