Advert Advert

İtfaiye Müdürlüğü Hizmet Alanını Genişletiyor - Videolu Haber

Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından bünyesine canlı arama, kurtarma ve iz takibi köpekleri katarak, hizmet alanını genişletti.

İtfaiye Müdürlüğü Hizmet Alanını Genişletiyor - Videolu Haber

Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri itfaiye görevlerine bir yenisini daha ekleyerek hizmetlerini genişletme açısından bünyesine canlı arama, kurtarma ve iz takibi köpekleri katarak köpekli arama kurtarma timi kurma aşamasına gelindi. 
Türkiye'nin sayılı K9 Eğitim Merkezi olan Ankara İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından hibe edilen 2 köpek Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden 3 itfaiye ekibi katılarak köpeklere eğitim verme ve köpek eğitimi konusunda bilgi alıyor.
İtfaiye müdürlüğü ekipleri olarak hizmet alanlarını genişlettiğini belirten İtfaiye Vardiya Şefi Necmettin Çalım,"Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak hizmet çalışma alanımızı genişletmeye devam ediyoruz. Şuan itibari ile canlı arama kurtarma bulmak için veya kaybolan vatandaşlarımızı bulmak için daha kolay dünyada en etkili olan köpekli arama kurtarma timi kurma aşamasındayız. Bunun için Türkiye'nin sayılı merkezlerinden olan en iyi Ankara İtfaiyesi K9 eğitim merkezindeyiz 3 arkadaşımız ve 2 köpeğimizle beraber eğitimlerimize başlamış bulunmaktayız. Bize destek veren en başta Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu ve Ankara İtfaiyesi Daire Başkanına teşekkürlerimizi sunuyoruz."dedi
Ekipler tarafından tamamlanan eğitimlerin sonunda canlı arama kurtarma ve iz takibi köpekler sadece Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi