Öğrencilerden Samsat’a Yardım

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Samsat İlçesi Taşkuyu Köyü İlköğretim Okulu’na yardımda bulundu.

Öğrencilerden Samsat’a Yardım

Üniversite Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencileri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında Samsat ilçesine bağlı Taşkuyu İlköğretim Okulu öğrencilerine yardımda bulundu.

Üniversite Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gürbüz ve dersin hocası Yrd. Doç. Dr. İsmail Hakan Akgün’ün de bulunduğu yardım kampanyasında her öğrenciye 1 diş fırçası ve macunu, defter, kalem, boyama defteri ve kalemleri, kalemlik, kalem açkısı, silgi gibi kırtasiye malzemeleri ile çok sayıda kitap yardımında bulundu.

Bunların dışında ise okula ecza dolabı, ilk yardım malzemeleri, satranç takımı, basketbol, futbol, voleybol ve tenis topları hediye edildi.

Toplumsal Hizmet Uygulamaları dersinin hocası Yrd. Doç. Dr. İsmail Hakan Akgün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Taşkuyu Köyümüzün sevgili öğrencilerine ve Hocalarına Rektörümüz Prof. Dr. M. Talha Gönüllü hocamızın selam ve sevgilerini getirdik. Adıyaman Üniversitesi öğrencileri Rektörümüzün destekleriyle birçok sosyal sorumluluk projesi ile özellikle köy okullarına yönelik çok sayıda proje gerçekleştirdi.  Kısa süre önce Adıyaman/Samsat merkez üssü olmak üzere meydana gelen depremde Taşkuyu köyünde birçok yer gibi köyün okulunda da ağır hasar meydana geldi. Bu bağlamda öğretmen adaylarımız da Taşkuyu köy okuluna yardımda bulunmak istedi. Böylece bizlerde öğrencilerimizle birlikte karınca kararınca küçükte olsa kırtasiye malzemeleri, kitap,  ağız ve diş sağlığı malzemeleri, ilkyardım malzemeleri, beden dersleri için çeşitli malzemeler ile zihinsel gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla satranç takımları temin ettik. Burada Eğitim Fakültemiz Dekanlığını da yürüten saygı değer Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü Hocamızın her projemizde olduğu gibi bu projemizde de ciddi desteği, katkısı ve teşviki oldu. Bu bağlamda şahsım ve projede yer alan öğrencilerimiz adına Sn. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü Hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca projeye çeşitli malzemeler temin ederek katkı sağlayan Sn. Prof. Dr. Ramazan Gürbüz hocamıza ve projede görev alan Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıfta okuyan sevgili öğrencilerimiz ile projeye katkı sağlayan herkese gönülden teşekkür ediyoruz.”

Samsat ilçesi Taşkuyu Köyü İlköğretim Okulu yöneticileri ve öğretmenleri bu yardım dolayısıyla duydukları memnuniyeti dile getirerek Üniversitemiz Rektörü Sn. Prof. Dr. M. Talha Gönüllü’ye ve projeyi gerçekleştiren herkese teşekkür etti.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi