Advert Advert

Adıyaman Valisi Erin: "Her Sabah Yerel Gazeteleri Alır, Onların ne Dediklerini, Neye İşaret Ettiklerini Dikkate Alırım"

Adıyaman'da bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere gelen Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ve üyeleri Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Adıyaman Belediye Başkan yardımcısı Sait Kutlu ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Talha Gönüllü'yü ziyaret etti.

Adıyaman Valisi Erin:

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Adıyaman'a gelen Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, Gazeteci-Yazar Murat Atay ve yönetim kurulu üyelerine Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya ile yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

İlk önce Adıyaman Valisi Abdullah Erin'i makamında ziyaret eden Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Yusuf Dündar, Gazeteciler Cemiyeti Sekreteri Burak Cansel, Günebakış Gazetesi sahibi Mustafa Yücekaya, ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı.
Valilik toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette konuşan Vali Abdullah Erin, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu toplantısına Adıyaman olarak ev sahipliği yapıyor olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

- GAZETECİLERİN HER YAZDIĞINI DİKKATE ALIRIM

Adıyaman’ın kalkınması için gazetecilerle tam bir uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Vali Erin, "Her sabah yerel gazeteleri alıp onların neler dediklerine, neyi işaret ettiklerine tek tek bakar ve dikkate alırım. Basın camiamızın haber olarak işaret ettikleri herşeye dikkat ederim, bu duyarlılık ve hassasiyetle uyum içerisinde iletişimimizi ve çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bölge olarak birbirine kültürel anlamda birbirlerine çok yakın illeriz ve bazı ortak sorunlarımız var. Adıyaman halkı ve Adıyaman basını vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıkan gelişmeye açık bir şehir, göreve geldiğim ilk günden bu yana hızlı ve etkili bir biçimde Adıyaman’ın sahip olduğu potansiyelleri nasıl harekete geçirir ve geliştirebiliriz düşüncesiyle çalışıyoruz. Böyle bir toplantının bölgenin ortak sorunlarının konuşulması ve hem hal olunması ve çözüm önerilerinin paylaşıması noktasında büyük önem taşımaktadır. Ben tekrar bütün misafirlerimize hoş geldiniz diyor, bu toplantının hayırlar getirmesini diliyorum. Adıyaman tarımında sulama oranının çok düşük olduğunun önümüzdeki dönemlerde bu oranı önce yüzde 40’ a daha sonraki dönemde yüzde 80’ e çıkartmayı hedefliyoruz."
Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, "Adıyaman’ın Abdullah Erin gibi bir valiye saihip olduğu için çok şanslı bir şehir olduğunu dile getirmek istiyorum. Sayın Erin’i daha önceden yine güneydoğuda bazı kamu görevlerinden tanıdığını ve hala o dönemlerden bırakmış olduğu kalkınma projelerinin meyvesini verdiğini, bu sebeple Adıyaman şanslı bir şehir" dedi.

Adıyaman’ı ve gelişmelerini yakınen takip ettiğini ve her ziyaretinde bir farklılık ve gilişim gösterdiğini dile getiren başkan Çelik, Adıyaman Üniversitesindeki gelişmelerin ve akademik başarılarında altını çizerek, Valisi Rektörü ve Emniyet Müdürü konusunda Adıyaman’ın imrenilecek bir şehir olduğunu dile getirdi.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya ise Gerçek bir devlet adamı olan Sayın Valimiz ve Sayın Emniyet müdürümüze ziyaretimizi kabul ettikleri ve memleketin dinamiklerinden basın kanadını başka bir kol değil kol kola girip güç bılacağı ve memelekete fayda sağlama çabası içerisinde olmanın ve Valimiz Sayın Abdullah Erin ve Emniyet Müdürümüz Metin Alper'in bulunduğu bir Adıyamanın gelişmeye, huzuru yaşamaya devam edeceğine inancım tam" ifadelerini kullandı.

Yapılan ziyaretin ardından Adıyaman Belediyesini ziyaret eden heyet, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu'yu ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Adıyaman Belediye Başkan yardımcısı Sait Kkutlu, Adıyaman belediyesi olarak bu ziyaretten duymuş oldukları memnuniyeti dile getirdi.

Heyet daha sonra Adıyaman Üniversitesi Prof. Dr. M. Talha Gönüllü'yü makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında konuşan Adıyaman Üniversitesi Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, "Basın halkın sesi, kamuoyunun vicdanı olmalıdır. Yaşanan gelişmlere objektif bakışı ile yaklaşımı kurum kuruluş ve ülkeye daha fazla fayda sağlayacaktır. Yaptığı haberlerle gelişimleri halka tarafsız bir şekilde aktaran eleştriyi gerktiği oranda düzeyli yapan basın mensupları daha faydalı hizmetkler sunmuş olacaktır. Basın camiamızın önemli sıkıntıları olduğu aşikardır, bu sıkıntıların çözümü noktasında Üniversitelerimiz ile basın camiası doğru birliktelik yaptığı takdirde Akademik anlayışın artıları ile önemli faaliyet ve çalışmalar ortaya çıkacaktır. Biz birliktelikten yanayız, kamu, kurum, kuruluşlar, stk'lar, beşeri sermaye biraraya geldiği zaman ülkemiz daha ileriye, daha emin adımlarla başarıya ulaşacak ve doğru olanda budur." dedi.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik de "Adıyaman ilimize ve üniversitemize daha önceki yıllarda gelme fırsatı buldum son gelişiminde gördüm ki üniversitemiz Akademik ve fiziksel anlamda önemli gelişmeler kaydederek, Türkiye'deki sayılı üniversiteler arasına girmiş. Bizler federasyon olarak tüm delegele ve kurumlarımızla birlikte eğitim kurumlarımızı önemsiyoruz. Üniversitemizin bu yakaladığı büyük gelişimi uzaktanda olsa basınımız üzerinden takip etme fırsatı buluyor ve başarılı gidişatını hayranlıkla izliyoruz. Bölgedeki birçok üniversiteleride yakınen takip eden biri olarak kıyaslama yaptığımızda Adıyaman Üniversitesinin farkını daha iyi görebiliyoruz.
Ziyaretin ardından heyet Rektör Gönüllü'ye çiçek ve hediye takdim etti. Rektör Gönüllü ise ziyarete gelenlere minyatür Cendere hediye etti. Daha sonra Rektör Gönüllü, heyeti kampus alanını gezdirdi.
Akşam saatlerinde Adıyaman Gençlik Merkezinde düzenlenen harfane gecesine Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Talha Gönüllü, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, Gazeteci-Yazar Murat Atay, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya,  Gençlik Spor İl Müdürü Fikret Keleş, AGC Başkan Vekili Yusuf Dündar, AGC 2. Başkanı Mustafa Yücekaya ve üyeler katıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi