Advert Advert

Çavuş:"Gazetecinin Tutuklanması,Haber Alma Hakkının da Tutuklanması Demek"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, bir gazetecinin tutuklanmasının, haber alma hakkının tutuklanması anlamına geldiğini söyledi.

Çavuş:

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Çavuş, "Medya vatandaşın haber alma hakına aracı olan birincil güçtür. Basının bu manada özgür olması halkın haber alma özgürlüğü ile eşdeğerdir dolayısı ile tutuklanan her gazeteci haber alma hakkımızın tutuklanması demektir" ifadelerini kullandı. 

Çavuş, şunları söyledi: "Ulusal ve yerel medya, yazılı, görsel, işitsel diye ayrım yapmaksızın emeği ile alınteri ile bizler haberdar olalım diye hayatın içindeki her türlü haberi bizlere objektif bir şekilde sunan basın emeçisi medya mensubu arkadaşlarımızın 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutluyorum. yürüttükleri görevin ne kadar mukkades bir görev olduğu bilinci ile görev anlayışının gölgelenmediği, özgür, tarafsız, objektif bir şekilde görevlerini icra etmeleri adına önündeki her türlü engelin kalktığı ve özlük haklarının, özgürlüklerinin gölgelenmediği günlerde bu önemli günleri kutlamak dileği ile bütün basın camiası emekçilerine saygılarımı sunuyorum." 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi