Advert Advert

CHP 1 Mayıs’ı Çalışan İşçilerle Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Besni İlçe Başkanlığı, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı dolayısıyla çalışan esnaflara baklava ikramında bulundu.

CHP 1 Mayıs’ı Çalışan İşçilerle Kutladı

CHP Besni İlçe Başkanı Hakan Kılınç, 1 Mayıs’ın tüm dünyada emekçilerin barış, demokrasi, özgürlük ve savaşsız bir dünyada sömürüsüz, insan onuruna yaraşır bir yaşam, sosyal adalet ve eşitlik için alanlarda seslendiği gün olduğunu söyledi.
Kılınç, "Çalışma koşullarının ağırlaştığı, taşeron işçiliğin yaygınlaştığı, sendikaların çalışamaz hale getirildiği, kayıt dışılığın yaygınlaştığı, sendikal mücadeleye önderlik yapan işçilerin işlerinden olduğu ülkemizde birlik ve dayanışmaya daha çok ihtiyacımız vardır. İşçilerin ve emekçilerin alın terinin, çalışmanın gücünün kutlandığı 1 Mayıs'ta tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlarım" dedi. 

Kılınç şöyle devam etti: "Atatürk'ün 'Her fabrika bir kaledir' sözünden hareketle, haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlarım."

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi