Advert Advert

Halk Oyunları Grup Müsabakaları Adıyaman’da Yapılacak

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından organize edilecek olan, minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde düzenlenecek olan müsabakalar, 5-7 Mayıs tarihleri arasında Adıyaman Yeni Mahalle Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Halk Oyunları Grup Müsabakaları Adıyaman’da Yapılacak

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Adıyaman, Elazığ, Malatya, Bingöl, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin illerinden 45 takım, idareci, antrenör, hakem, müzisyen ve sporcular olmak üzere yaklaşık 800 kişinin Adıyaman’da bulunacağını söyledi.

Halk oyunlarının gelecek nesillere aktarılması adına gençlerin önemli bir işlevi yerine getirdiklerini kaydeden Keleş, "Türkiye Halk Oyunları Federasyonu diğer federasyonlara benzemez. Onlar kültürümüzü geniş tabanlara yayabilmek için büyük bir gayret içerisinde çalışıyor. Giymiş oldukları kostümler, oyunlar icra edilirken duyduğumuz tüm nağmeler Anadolu'nun bağrından çıkmış, bizim özümüzü yansıtmaktadır. Bu nedenle halk oyunlarını ve müsabakaları önemsiyoruz. Ben ilimize gelecek olan tüm takım ve gruplarımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret