Advert Advert

Aslan: “Basının Görevini Tam Anlamda Özgür Olarak Yapması En Büyük Arzumuzdur”

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Aslan: “Basının Görevini Tam Anlamda Özgür Olarak Yapması En Büyük Arzumuzdur”

Başkan Aslan, Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden, özgürlükten bahsedilemeyeceğini ifade ederek, Basının özgürlüğünün bir ülke için önemine vurgu yaptı. 
Aslan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Basın, bir ülkenin, ilin, ilçenin, yörenin sesidir. Basın ne kadar özgür olursa o yörede yaşayan vatandaşların sesi o derece gür ve objektif çıkar. Bu sesler belki bazı kimseleri rahatsız edebilir ancak doğru olan o sesi dile getirmektir. Tam da bu noktada basın özgürlüğünde alıkonulmaya çalışılırsa, gerçeklik tam anlamıyla dile getirilmemiş olacaktır. Bununla birlikte basın özgür olursa illere, ülkeye gelecek yatırımların önü açılır. Basın özgürlüğü hayatın her anında, hayatın her yönünü etkileyecek derecede önemlidir. Hak hukukun sağlanmasında, mazlumun sesinin duyurulmasında, haksızlıkların dile getirilmesinde, haklının sesinin daha gür çıkarılmasında, devlet ile millet arasında bir köprü olmasında, devletin isteklerini halka ulaştırmada, halkın taleplerini devlete duyurmada önemli bir yoldur basın. Tüm güzel işlerin olması basının özgür olmasında geçer. Bu nedenlerden dolayı ülkemizde basının görevini tam anlamda özgür olarak yapması en büyük arzumuzdur. Tüm gazeteci arkadaşlarımın 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününü kutluyorum.”

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi