Advert

Sever: "Henüz Başlamamış Bir Sınava Geç Kalınamaz"

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkan Yardımcısı Halil Sever, Kamu Denetçiliği Kurumu'nun YGS'de 15 dakika kuralı dolayısıyla mağdur olanlar adına yeni bir sınav yapılması ve mağduriyetlerin giderilmesine yönelik tavsiye kararının ÖSYM tarafından reddedilmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Sever:

Tavsiye kararı hakkında 'uygulanamaz' kararının verilmesinin mağdur olan adayları hak etmedikleri bir durumla karşı karşıya bıraktığını söyleyen Sever, "Hiç kimsenin öğrencilerin henüz başlamamış bir sınava kapıları kapatarak girişlerini engelleme hakkı olmamalıdır" dedi. 

Kamu Denetçiliği Kurumu'nun üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getirdiğini anlatan Sever, "Ancak ÖSYM'nin mağdurları görmezden gelen ve uygulamanın devam edeceğine dair kararı kabul edilemezdir. Başlamamış bir sınava geç kalınamaz. Söz konusu kural her yönüyle kabul edilemez olmakla birlikte ilk kez uygulanan bir kural. Elbette bazı aksamalar olacaktır ve bu aksamalar hak kayıplarına yol açmayacak şekilde giderilmelidir. Yetkililer bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelidir" diye konuştu. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”