Advert Advert

Besni Servi Erdemoğlu M.T.A.L´de Çocuk Şenliği Yapıldı

Besni genelindeki anasınıfı öğrencilerinin tamamına yakınının katıldığı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü tarafından anasınıfı öğrencilerine yönelik hazırlanan "Çocuk Şenliği" etkinliği yapıldı.

Besni Servi Erdemoğlu M.T.A.L´de Çocuk Şenliği Yapıldı

Okul spor salonunda başlayan etkinlik, Okul Müdürü Ferda Uncu, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Şefi Hüsne Şahin, El Sanatları Bölüm Şefi Ayten Karadeniz Topbaş, öğretmenler Fatma Kaya , Dilek Dalgın, Gizem Karagüllü ve öğrencileri tarafından çocukları eğitmek ve çocukları eğlendirmek, sağlıklı beslenme-yaşama konusunda duyarlılık sağlamak ve çocuk gelişimi bölümü öğrencilerinin mesleki deneyimlerini arttırmak,özgün çalışmalar yaptırmak amacıyla hazırlanan ‘Çocuk Şenliği’ adlı programın sunumu yapıldı.

Yapılan Programa Besni Kaymakamı Sayın Ahmet Gencer,, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Besni Emniyet Müdürü Cemal Avan, İlçe Jandarma Komutanı v. Arif Bekar, kurum müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Besni'de bulunan okul öncesi eğitim kurumları, anaokulu ve ana sınıflarının da katılımıyla renklenen program bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başladı. Programın akışında sırasıyla İyilik Ormanı Tiyatrosu, Çocuk Şarkıları,Sebzeler (Rondu),Palyaço Gosterisi,Cocuklar Konusuyor Oyunu,Folklorik Oyun ve Pepe/ Zulu/ Sünger Bob/ Kurbağa/ Tweety/ Çilek/ Penguen/ Horoz/ Tavuk,Kurt, Tilki, Aslan,Tavşan kostümleri gösterisi,Hüdayda müziği ile grup oyunları sergilenirken program boyunca ilçemizdeki anaokulu öğrencilerin eğlenceli ve coşkulu zaman geçirdi.Büyük beğeni toplayan program ile ilgili tebriklerini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar” Besni’mizdeki Kız Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırlamış oldukları Çocuk Şenliği programının ilimizdeki meslek liseleri bünyesindeki tek çalışmadır. Sahne dekoru, tiyatro metinleri, seslendirmeler, kostümler dahil kullanılan tüm materyallerin öğrencilerimizin ürünü ve emeği olduğunu belirtmek istiyorum. Geleceğimizin teminatı küçük yavrularımıza bu programı hazırlayıp sundukları için Okul Müdürü Ferda Uncu’nun nezdinde tüm meslektaşlarıma ve öğrencilerimize  teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi