Advert Advert

İstanbul Milletvekili Salıcı'dan Milli Eğitim Bakanına Samsat ilçesindeki Eğitimle İlgili Soru Önergesi

İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a Samsat ilçesindeki Eğitimle Soru Önergesi verdi.

İstanbul Milletvekili Salıcı'dan Milli Eğitim  Bakanına Samsat ilçesindeki Eğitimle İlgili Soru Önergesi

5.5 şiddetinde depremin meydana geldiği Adıyaman Samsat ilçesi hakkında 7 Mart 2017 günü konuya ilişkin açıklamalarda bulunana İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, ilçede 2 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğünü ifade etmişti.

Öte yandan ilçe merkezindeki 6 okulunda deprem yüzünden hasar meydana geldiğini söyleyen Kızılkaya, çarşamba gününden itibaren öğrencilerin çadırlarda eğitim göreceğini, 15 gün sonra ise Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) tarafından oluşturulacak konteyner kentte eğitimlerini devam ettireceklerini kaydetmişti.

Bölgede incelemede bulunan milletvekili Salıcı, meclise sunduğu soru önergesinde şunları kaydetti:

"İlçede bulunmuş olduğu ziyaretler kapsamında hala sürecin eksikliklerle devam ettiği zor ortamlarda eğitim yapılmaya çalışıldığı çok net bir şekilde tarafımızca görülmüştür. Buna istinaden; okullar için kaç konteyner verilmiştir? Verilen konteynerler kaç metre kareden oluşmaktadır? Okulların tekrar yapılması için Milli Eğitim Bakanlığınca ilgili Bakanlıklarla görüşülüp bir tarih belirlenmişmidir? Belirlenmiş ise ne zamandır? Bu tarih kış gelmeden önce midir? Konteynerlerin sıcak havalarda çok sıcak, soğuk havalarda çok soğuk olduğu düşüldüğünde; önlemler almak için (ısınma ve havalandırma gibi) neler yapılmıştır ve yapılmaktadır? Öğrencilere yaşamış oldukları deprem sonrasında psikolojik destek hizmeti verilmiş midir? Ayrıca konu kapsamında seminer, deprem olduğunda yapılacaklarhakkında eğitim, destek ve sosyal yardım gibi çalışmalar yapılmış mıdır veya yapılmakta mıdır?"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi