Advert Advert

Kahta’da Anneler Günü Erken Kutlandı

Kahta ilçesinde Anneler Günü düzenlenen etkinlikle bir hafta önceden kutlandı.

Kahta’da Anneler Günü Erken Kutlandı

Anneler Günü nedeniyle düzenlenen  etkinliğe Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya,  Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, ilçe Emniyet Müdür Vekili Durmuş Ali Özkan, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Başçavuş Nedim Çelebi, İlçe Sosyal Hizmet Müdürü Şevket Erşahin, Kahta Kadın ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı Emine Kardeş, Kahta Engelliler Derneği Başkanı Serkan Aslan ile çok sayıda anne katıldı.

Anneler Günü nedeniyle Atatürk Barajı Kahta Sahilindeki bir tesiste düzenlenen etkinliğe Kahta Kaymakamlığı ve ilçe Sosyal Hizmet Müdürlüğü ev sahipliği yaptı. Düzenlene etkinliğe  Kahta ilçe Belediyesi, Kahta Kadın ve Çocuk Hakları Derneği ile Kahta Bedensel Engelliler Derneğinin destek verdi. Buradaki program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Yemekli düzenlenen programda konuşan İlçe Sosyal Hizmet Müdürü Şevket Erşahin, Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan Anneler Gününün evrensel bir gün olduğunu belirterek, “Sadece bir haftaya yada bir güne sığdırmak mümkün değil. Çünkü anneler her zaman özeldir. Onlar hem öğretmen, aile eğitmeni ve toplumu ayakta tutan çocuklarımızın sahipleridir. Eğer onlar olmasaydı dünya hiçbir zaman var olmazdı.” Dedi.


Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise “ Aslında Anneler Günü 14 Mayıs.  Ama 14 Mayıs tarihinde Bakanlık tarafından düzenlenecek olan bir eğitim programına katılacağım. Bu anlamlı günü bu hafta kutlamak istedik. Annelerimizin günü sadece bir gün değil. Annelerimizin her zaman bizim için çok kıymetli oldukları bilincindeyiz. Bizim annelerimizden en büyük isteğimiz, arzumuz, ülkemizin geçirdiği sıkıntılı süreç içerisinde yaşanan hadiselerden de pay çıkartarak ülkemize bağlı bireyler yetiştirmek. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Bu bilinci, duyguyu hiçbir zaman bırakmamız lazım.” İfadelerini kullandı.


Yapılan konuşmaların ardından Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve ilçe Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ile protokol üyeleri yılın annesi seçilen annelere hediye takdim etti.


Program, Kahta ilçe Belediyesi tarafından annelere eşarp dağıtılmasıyla sona erdi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi