Advert Advert

Bursa Birlik Vakfı Genç Birlik Komisyonu'ndan Üniversiteye Ziyaret

Bursa Birlik Vakfı Genç Birlik Komisyonu tarafından 'Kitap Kardeşlik' adlı proje kapsamında, Adıyaman Üniversitesi'ne gezi düzenlendi.

Bursa Birlik Vakfı Genç Birlik Komisyonu'ndan Üniversiteye Ziyaret

'Aynı Dine İnananların Kardeşliği' parolasıyla çıkılan yolda Şanlıurfa ve Gaziantep’ten sonra Adıyaman’ı ziyaret eden öğrenciler, 11 köy okulunu da getirmiş oldukları kitaplarla buluşturdu. 

Gezi programı kapsamında Adıyaman Üniversitesi'ni ziyaret eden öğrenciler, Minyaman Çarşısı, Adıyaman Evi, Nemrut Dağı Tümülüs Minyatürü ve kampüs alanını gezdi. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde tıp, hukuk, mühendislik ve öğretmenlik bölümlerinde okuyan 26 öğrenci gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken, hayranlıklarını dile getirmeyi de ihmal etmedi. 

"BURADA HUZUR BULDUK"

Özellikle kampüs alanını gezerken huzur bulduklarını belirten Bursa Birlik Vakfı Genç Birlik Komisyonu Başkanı Muhammed Yılmaz, "Biz buraya aynı dine inanların kardeşliğine inandığımız için gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında geldik. Bu yıl beşincisi düzenlenen geziler kapsamında Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman illerini gezmek ve buradaki köy okullarına kitap desteği vermek istedik. Bu kapsamda Adıyaman Üniversitesi'ni de gezme fırsatı bulduk. Bu kadar yeşil, sakin ve kardeşçe eğitim öğretim görülen bir üniversite daha görmedik” dedi.

Komisyon üyeleri, Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü'yü de makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Gönüllü, "Biz en iyiyi yapmaya çalışıyoruz.  İslam terbiyesiyle okumayı ve okutmayı şiar edindik. Yaptığınız iş çok güzel ve anlamlı. İnsanların kendisini geliştirmesi şart. Birbirinizin kıymetini bilin. Kendinizi sürekli geliştirin ve gelişime sürekli açık olun. Kendimizden çok yaşadığımız toprakları ve memleketimizi düşünelim. Az konuşup çok iş yapmayı hedef alın. Ehliyetiniz iyi olsun. İşini en iyi yapanlardan olun” şeklinde konuştu.

Ziyaretin ardından Gönüllü, üyelere tarihi Cendere Köprüsü maketi hediye etti. Yılmaz da Bursa Yeşil Türbe Çinisi ile kendilerinin çıkartmış oldukları 'Edebi Duruş' adlı dergiyi taktim etti.

Ziyaret, makam odası ve rektörlük binası önünde gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi