Kahta’da Meal Yarışması

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde faaliyet gösteren Gönülkuşağı Derneği, lise ve ortaokul öğrencileri arasında Kur'an Meali Yarışması düzenledi.

Kahta’da Meal Yarışması

Kurulduğu 2013 yılından beri İslami ahlak ve karaktere sahip bir nesil yetiştirmeyi kendine hedef olarak belirleyen Gönülkuşağı Derneği, bu amaç doğrultusunda güzel ve anlamlı bir çalışmaya daha imza attı. 

Derneğin rutin derslerine katılan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen bu yarışma için ortaokul öğrencilerine Yusuf, Hucurat, Hud, İbrahim, Kehf, Lokman ve Rahman surelenin mealleri okutuldu. Lise öğrencilerine ise Bakara, Mearic, Rahman, Lokman, Kehf, Hucurat, ve Yusuf surelerinin mealleri okutuldu. Bir aylık süre zarfında yapılan bu okumaların sonunda bu içerikler çerçevesinde bir sınav düzenlendi.

Kubilay Ortaokulu'nda yapılan sınava toplam 85 öğrenci katıldı. 50 soruluk sınavda öğrenciler dereceye girmek için yarıştılar. 1. Öğrenciye 500, 2. Öğrenciye 300, 3. Öğrenciye 200 TL hediye çeki takdim edilecek yarışmada; her katılımcıya çanta, kalem ve siyer kitabından oluşan bir set hediye edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan  Gönülkuşağı Derneği Başkan Yardımcısı Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Muhammet Yetiş, şunları söyledi: ‘’Bu çalışmada amaç çocuklarımızın kendi kitabını okuyup Rabbimizin bizim için öngördüğü gibi bir hayat sürmeleridir. Maddi olarak da baktığımızda kaybedeni olmamakla birlikte kazanmayanı dahi olmayan bir sınav düzenledik. Rabbim çocuklarımızın ufkunu Kur'an'la aydınlatsın." 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek