Advert Advert

Kahta'da Sağlık Meslekleri Konferansı

Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Onur Yarar, Adıyaman Merkez ve Kahta ilçesinde bu yıl üniversite ve meslek seçimi yapacak lise son sınıf öğrencilerini ziyaret ederek, sağlık meslekleri hakkında konferans verdi.

Kahta'da Sağlık Meslekleri Konferansı

Adıyaman il merkezinde yer alan Yunus Emre Sağlık Meslek Lisesi ve Erdemir Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Kahta ilçesinde bulunan Kahta Anadolu Lisesi ve Kahta Fen Lisesi'nde son sınıf öğrencilerinin katıldığı konferanslarda sağlık alanı seçimlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatıldı.

Konferansları sunan Okan Üniversitesi SHMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Onur Yarar, öncelikle Türkiye’de neden sağlık mesleklerinin cazibesini koruduğunu anlatarak, amaçlarının öğrencilere meslek seçiminde yardımcı olmak olduğunu söyledi. Daha sonra sıra ile 6-5-4 ve 2 yıllık sağlık mesleklerini tek tek anlatan Yarar, verdiği örneklerle meslek seçiminin önemine de vurgu yaptı.

Yarar, 2 yıllık önlisans programlarının çok talep gördüğünü kaydederek, iki yıl sonunda hem bir meslek sahibi olunabileceğini hem de dikey geçiş sınavı (DGS) ile de istenirse lisans tamamlanabileceğini anlattı. Yarar, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Çocuk Gelişimi, Diyaliz, İlk ve Acil Yardım, Odyometri, Optisyenlik, Perfüzyon Teknikleri, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Elektronörofizyoloji, Nükleer Tıp Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Radyoterapi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Yaşlı Bakım programlarının eğitimi ve iş alanları hakkında öğrencilere tek tek bilgiler verdi ve sorularını cevapladı.

Konferansın sonunda Yarar, öğrencilere meslek seçiminin ömürlerinin geri kalanını şekillendireceğini vurgulayarak, üniversite sınavlarında ve meslek seçiminde başarılar diledi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi