Advert Advert

CHP'li Ulubey:"Kılıçdaroğlu, Sürecin Mimarıdır"

CHP'li Fatma Ulubey, son günlerde parti içerisinde yaşanan genel kurul ve aday belirleme tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Ulubey, Kılıçdaroğlu'nun toplumu birleştirici çabasının görmezden gelinemeyeceğini savunarak, "Kılıçdaroğlu sürecin mimarıdır" dedi.

CHP'li Ulubey:

CHP demokrasinin teminatı olduğunu ve bugün yapılmak istenenin partinin demokrasi mücadelesine gölge düşürmek olduğunu kaydeden Ulubey, "CHP proje üretemiyor algısını yıkarak 7 Haziran' da toplumun beklentilerine cevap olabilecek projelerle halkın önüne geldi. Hatta mevcut iktidar bu projeleri yer yer hayata geçirdi . Gerek 7 Haziran gerek 1 Kasım seçimlerinde ve gerekse 16 Nisan referandumunda toparlayıcı, asla ötekileştirmeyen bir anlayışla tüm halkı kucaklamaya çalıştı. Ayrıştırıcı politikaya asla müsaade etmedi. Tüm yetkileri bir kişiye verecek olan bu rejim değişikliğini olanca gücüyle mecliste, sokakta her yerde anlattı. Parti kimliğini bir kenara bırakarak bu durumun ülke meselesi olduğu vurgusunu önemle yaydı.Bu referandumun bir parti seçimi olmadığını, milletin her ferdinin gelecek için, demokrasi için bu rejim değişikliğine hayır demesinin gerekçelerini anlattı. Diğer siyasi partilerle birlikte 'Hayır' blokunu çok güzel yönetti. Üstelik mevcut iktidar 'Evet' için devletin bütün imkanları, gücü yanında olmasına rağmen , YSK ' nın son anda çiğnediği hukuksuzluğa rağmen direndi. Bakın sağcısı, solcusu, ülkücüsü, muhafazakarı aralarındaki düşünce farklılıklarını bırakarak Hayır cephesinde tek yürek olmayı başardı" diye konuştu. 

"KILIÇDAROĞLU'NUN BİRLEŞTİRİCİ ÇABASI KÜÇÜMSENEMEZ" 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun sürecin mimarı olduğunu savunan Ulubey, "Kılıçdaroğlu' nun toplumu birleştirici çabası ve gayreti küçümsenemez. CHP 'nin halkla kucaklaşması, bir ideoloji partisinden öte halkın çıkarlarını koruyan, geleceğine kafa yoran sağ , inanç , etnik köken ayrımı yapmaksızın bütün halkı düşünmesi ve her platformda anlatması belli ki bazı çevreleri ya da kişileri rahatsız etti. Biz daha referandumun meşruluk zemininin tartışıyorken aday arayışına çıkılması CHP'nin başarısını başarısızlıkla konumlandırmaya çalışıp, demokrasi zaferini zedelemeye çalışmaktan başka ne olabilir? Ali Cengiz oyunlarıyla 2019 seçimlerinde güçlü CHP'yi yıpratarak bu süreçten zaferle ayrılmayı planlıyorlar. CHP içindeki bölünmeyle CHP'nin demokrasisini kamçılamaya çalışıyorlar. Gelin bu demokrasi mücadelemizi liderimize sahip çıkarak taçlandıralım. CHP kazansın, ülkemiz kazansın. CHP'nin 'iktidar olamaz' düşüncesini ve algısını hep birlikte yıkalım. Bu Hayırlı yürüyüşümüzü demokratik bir şekilde CHP'ye yakışır şekilde yapılım" ifadelerini kulandı.

"CHP'Yİ SAHADAN UZAKLAŞTIRMA ÇABALARINA DAHİL OLMAYALIM" 

Kılıçdaroğlu'nun yüzde 49 oyun CHP'nin tek başına başarısı olmadığını defalarca anlattığını anımsatan Ulubey, "Bugün Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vuranlar bilmelidir ki AKP'nin ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey yapmayacaklardır. CHP'yi hem içerde hem dışardan yıpratmayı hedef alanlara asla müsade etmemeliyiz. Yıllarca içinde mücadele ettiğim ve hatta milletvekili adayı olduğum, üyesi olmaktan gurur duyduğum partim CHP derhal bu iç çekişmelerden arınmalıdır. Uzun bir zamandan sonra arkasına aldığı toplumun yaklaşık yüzde 50'sini bir araya getirmeyi başarmış bir blokun önderini kirli ayak oyunlarına getirerek feda etmemelidir. Toplumun CHP'ye olan güveni yükseliyorken, toplumu hayal kırıklığına sürüklemek haksızlık olur.Şu süreçte 2019 seçimlerine yönetimlerimizle hızla çalışmamız gerekirken bu oyunlarla CHP'yi sahadan uzaklaştırma çabalarına dahil olmayalım. Sahadaki enerjimizle iktidar olma yolunda ilerleyelim" açıklamasında bulundu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi