Advert Advert

PKK'nın 2 Bölge Sorumlusunun Adıyaman'da Öldürüldüğü Ortaya Çıktı

Güvenlik güçlerinden alınan bilgiye göre, PKK'nın 2 bölge sorumlusunun Adıyaman'da 2 operasyonda öldürüldüğü belirlendi.

PKK'nın 2 Bölge Sorumlusunun Adıyaman'da Öldürüldüğü Ortaya Çıktı

PKK'nın "kurtarılmış kızıl alan" dediği Görese Dağı'nda bulunan 14 teröristin tamamı 2 yılda etkisiz hale getirildi. O teröristlerin bir arada çekilmiş fotoğrafı da güvenlik güçleri tarafından yayınlandı.

Diyarbakır'ın Dicle ile Elazığ'ın Arıcak ilçeleri arasında kalan Görese Dağı'na gerçekleştirilen operasyonda bir sığınakta teröristlerin kimlik bilgilerini içeren defter ve bölge sorumlusuna ait diz üstü bilgisayar güvenlik güçleri tarafından ele geçirildi.Bilgisayarlarda yapılan incelemede ise terör örgütünün "Şehit Brusk alanı" diye adlandırdığı Görese Dağı yapılanmasında yer alan ve aralarında bölge sorumlusunun da olduğu 14 teröristin fotoğrafı bulundu. 

Bunlardan ikisinin ise Adıyaman'da öldürüldüğü ortaya çıktı.

Bunlardan birinin 2015 yılının Temmuz ayında uzman onbaşı Müsellim Ünal'ı şehit eden ve başına 300 bin liralık ödül konarak gri listede aranan "Mazlum Amed" kod adlı Sinan Donat, 20 Ağustos 2015 tarihinde merkeze bağlı Kömür Beldesi kırsalında çıkan çatışmada etkisiz hale getirilmişti. Diğerinin ise 12 gün önce Adıyaman kırsalında düzenlenen operasyonda öldürülen, başına 300 bin lira ödül konan ve gri listede aranan "Ali Norşin" kod adlı Şefik Körman olduğu tespit edildi.
Daha önce İçişleri Bakanlığı tarafından aranan teröristler listesinde yer alarak broşür ve afişler halinde duyuru yapılmıştı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi