Advert Advert

Adıyaman'da Tenis Gençler Tarafından İlgi Görüyor - Videolu Haber

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Adıyaman Gençlik Merkezi'nde gençler tenis müsabakalarına hazırlanıyor.

Adıyaman'da Tenis Gençler Tarafından İlgi Görüyor - Videolu Haber

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Tenis Antrenörü Abdulmecit Aydınoğlu, Gençlik Merkezi'ne gelen çocuklara tenis öğretmeye çalıştıklarını söyleyerek, "6 yaşından itibaren yetişkinlere kadar burada eğitimlere devam ediyoruz. Çalışmalarımıza temel eğitimle başlıyoruz. Çocuklarımızla küçük yaşlarda 5 yaşından itibaren eğitim vermeye başlıyoruz. 5 yaşındaki çocuklarımıza daha önce oyun amaçlı temel teknik eğitim veriyoruz. Çocuklara biraz daha ilerleyen yaşlarda genel temel eğitime başlayıp teknik gelişim sağlayaraktan yarışmalara hazılıyoruz" dedi. 

Çocukların okullar arası müsabakalara hazırlandığını dile getiren Aydıınoğlu, "Çocuklarımızı bunun haricinde bizim Türkiye genelindeki diğer diğer illerde yarışmalara götürebiliyoruz. Hedefimiz çocukların daha ileri seviyeye gelmeleri bir milli sporcu olarak kendilerini göstermeleri başlangıçta hobi olarak gelen bazı veliler teniside denesin baksın hareketsiz kalmasın diye getirebiliyor ama daha sonra bakıyoruz çocuk yetenekli olabiliyor. Bunu kendisi gösteriyor ve çocuk daha ileri seviyelere gelebiliyor. Şuan toplamda kayıtlı olan 70'in üzerinde öğrencimiz var. Bu bir yıl içerisinde ben buraya yeni atandım. Düzenli olarak yaklaşık 50'ye yakın öğrencimiz var" ifadelerini kullandı. 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi