Advert Advert

Karagöz TÜBİTAK’ta Adıyaman'ı Temsil Edecek

Gölbaşı Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Kemal Karagöz, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda fizik dalında 'Alkollü Araç Kullanılmasının Engellenmesi' konulu projesiyle Ankara yapılacak Türkiye elemelerine katılıyor.

Karagöz TÜBİTAK’ta Adıyaman'ı Temsil Edecek

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında fizik dalında ilde dereceye giren ve bölge elemelerine katılmaya hak kazanan Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencisi Kemal Karagöz´e ait 'Alkollü Araç Kullanılmasının Engellenmesi' konulu projesi Malatya bölge seçmelerinde Fizik dalında bölge birincisi oldu.

Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencisi Kemal Karagöz, elde edilen bu başarı sonrası, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’i makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Gölbaşı Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Kemal Karagöz, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda fizik dalında 'Alkollü Araç Kullanılmasının Engellenmesi' konulu projesinin de içinde bulunduğu çeşitli proje yarışmaları için Ankara’da yarışma alanında 7 Mayıs Pazar günü stantlar için hazırlık yapıldı. 8 Mayıs’ta sergi alanın açılışı gerçekleşti ve sergi halka açıldı. Salı ve çarşamba günü ise adaylar jüri üyelerinin karşısında sunum yapacaklar ve cuma günü ise yarışmada dereceye girenler için ödül töreni düzenlenecek.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi