Advert Advert

Hanımlar Komisyonu’nun İlk İcraatı, Hanımlara Yönelik Seminer Oldu

Adıyamanlılar Vakfı’nda yeni kurulan Hanımlar Komisyonu’nun ilk icraatı, hanımlara yönelik seminer düzenlemek oldu.

Hanımlar Komisyonu’nun İlk İcraatı, Hanımlara Yönelik Seminer Oldu

Adıyamanlılar Vakfı Hanımlar Komisyonu, bu yılki Anneler Günü dolaysıyla 12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 14.30’da Eğitimci-Yazar Esra Korkmaz’ı konuk edip “Nasıl Bir Anneyim?” konulu bir seminer düzenleyecek.
Üç Yetim Çocuk Büyüten Hatice Anne, “Yılın Annesi” Seçildi
Hanımlar Komisyonu’nun kendi aralarında yaptığı istişare sonucunda bu yıl Anneler Gününde düzenlenecek olan seminerde “Yılın Annesi” ödülünün; aslen Adıyaman Gerger doğumlu olan, şu an Gaziosmanpaşa’da ikamet eden ve yaklaşık 8 yıl önce genç yaşta kaynını ve gelinini kaybettikten sonra geride bıraktıkları üç çocuğa bakmak zorunda kalıp bu yetim kalmış üç çocuğun nafakasını kazanmak ve onları okutmak için 70 yaşındaki eşini bir inşaatta güvenlikçi olarak çalışmaya gönderen fedakârların en fedakârlısı Hatice Saman’a verilmesi kararlaştırıldı.
Vakfın Hanımlar Komisyonu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Demir, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Karataş, Hanımlar Komisyonu Başkanı Hatice Sonkaya beraberinde Hanımlar Komisyonu ile birlikte son iki yıldır yatağa düşen Hatice Saman Anne’yi evinde ziyaret etti. Heyet ziyarette, hem kendisine geçmiş olsun dileklerini iletti hem “Yılın Annesi” olarak kendisine bir çiçekle birlikte gıda ve nakdi yardımında bulundu.
Bir anda Adıyamanlılar Vakfı yöneticilerini ve Hanımlar Komisyonunu karşısında görüp duygulanarak gözyaşlarına hâkim olamayan Hatice Anne, bu hassas davranıştan dolayı kendilerini ziyaret edenlere bol bol dua edip teşekkürlerini iletti.
Hanımlar Komisyonu Başkanı Hatice Sonkaya ise, “Tam 6 yıldır tanıdığımız ve fedakârlığı ile bütün annelere örnek olan Hatice Saman Annemizin hastalıktan dolayı yatağa düştüğünü öğrenince kendisini ziyaret etmeyi düşündük. Vakıf olarak böylesi fedakâr insanların yanında olmak ve onların bu metropol şehirde yalnız olmadığını hissettirmek için her zaman yoğun mesai harcayacağız, inşallah. Kendisine, “Yılın Annesi” olarak geçmiş olsun dileklerimizi ilettiğimiz gibi, bundan sonra da olası her türlü sıkıntılarında yanlarında olacağımızı belirttik. Kendisine Allah’tan şifa diliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi