Advert Advert

‘Yenilikçi Yöntemlerle Eğitime Bakış´ Konulu Çalıştay Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Adıyaman Üniversitesi tarafından ‘Yenilikçi yöntemlerle eğitime bakış’ konulu çalıştay gerçekleştirildi.

‘Yenilikçi Yöntemlerle Eğitime Bakış´ Konulu Çalıştay Yapıldı

Düzenlenen çalıştaya, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, rektör yardımcıları, öğretmenler, dekanlar, STK, sendikalar, öğrenciler, veliler, kanaat önderleri, üniversite son sınıf öğrencileri ve engelli temsilcileri katıldı.
Düzenlenen çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “Eğitim bilincinde son derece ciddi bir şekilde çalışıyoruz ve bu işinde bilimsel bir dayanımın olması için böyle bir çalıştay düzenlemeyi üniversitemizle beraber valiliğimiz koordinasyonunda karar verdik.Burada olmak bir gönül işi eğitimde bir gönül işidir. Biz gönüllülerle yola devam ediyoruz. Bizimle beraber olan bizimle bu yolda yürüyen insanlarla sonsuza dek beraber olacağız. Bu çalıştayın esas amacı Adıyaman’daki tüm eğitim sorunlarını bu işin uzmanları hocalarımızla beraber rahat bir ortamda konuşmak için ve bu sorunlara çözüm bulmak projeler üretmektir” dedi.

Daha sonra konuşan ve çalıştayın hayırlara vesile olmasını dileyen Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, çalıştayın önemine vurgu yaparak, eğitimin toplumlar için, il için ve ülke için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Salonunda gerçekleştirilen çalıştayda eğitimde daha çok başarının nasıl yakalanılabileceği konuşuldu.

Yapılan açılış konuşmalarından sonra Adıyaman Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimleri Fakültesinde Temel Eğitim komisyonunda Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emin Karip, Ortaöğretim Komisyonunda Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi  Alipaşa Ayas,  Mesleki Eğitim Komisyonunda Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Dombaycı, İmam Hatip Liseleri Komisyonunda Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Güven ve Hayat Boyu Öğrenme Komisyonunda ise Gazi Üniversitesi öğretim üyesi  Prof. Dr. Hasan Bacanlı modaretörlüğünde komisyon oluşturuldu.

Bu komisyonlarda toplumun değişik kesimlerinden kişiler seçilerek fikirlerine başvuruldu. Sonrasında alınan kararlar rapor haline getirilerek çalıştayın 2. gününde sunuldu ve bu sorunlara ait çözüm önerileri geliştirildi. Yapılan çalıştay sonrası tüm katılımcılara teşekkür edilerek katılım belgesi verildi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi