Advert Advert

Matematik Çalıştayı Yapıldı

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından Matematik Çalıştayı düzenlendi.

Matematik Çalıştayı Yapıldı

Çalıştay, M. Vehbi Koç Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Çalıştaya Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Tuğluk, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gürbüz, akademik ve idari çalışanlar ile öğrenciler katıldı.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yüksel Dede ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Baki'nin sunum yaptığı çalıştayın açılış konuşmasını Mimarlık Fakültesi Dekanı ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Gürbüz yaptı. Ardından çalıştay oturumu yapıldı. Sunumların ardından “Matematik Eğitiminde Materyal Tasarımı” sergisinde yer alan materyaller ödüllendirildi.  

"GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN ÖĞRETMENLERDİR" 

Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gürbüz, yaptığı açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bizim yaptığımız matematik eğitiminde materyal tasarım sergisinde ev sahipliği yapmak kolay görünse de zor detaylar var. Hz. Ali’nin bir sözü var: 'Bana bir harf öğretmenin kırk yıl kölesi olurum.' Sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü var; 'Yeni nesil sizlerin eseriniz olacaktır.' buradan hareketle şunu anlıyoruz. Biz geleneksel olarak öğretmenlere çok değer verdik. Matematik alanında ön yargıları yıkmak ve kaygıları yıkmak adına çalışmalar yaptık. Öğretmenler değişimin anahtarıdır. Öğretmen isterse değişim gerçekleşir. Çok iyi binalar yapılabilir ancak öğretmen istemezse değişim sadece fiziksel olur. Bunun için öğretmenlerle ve öğrencilerle bu yola girelim istedik. Böyle bir proje başlattık. Sayın Rektörümüz ve Milli Eğitim Müdürümüz söylediğimizde hemen başlayalım dediler. Biz de başladık. Ben buradan çalıştayımıza sergimize materyal göndererek iş birliği yaparak katkı sağlayan tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum. Öğrencilerin ve öğretmenlerin gözlerindeki parıltıyı görüp mutlu olduk. Bu sergiye katılarak bir öğrencinin zihninde küçücük bir iz bırakırsak bu çok mutlu edicidir. Geleceği şekillendirenler öğretmenlerdir. Öğretmen isterse olur. ”

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yüksel Dede yaptığı 'Değerler Eğitimi ve Matematik' konulu sunumda değerler eğitiminin önemine değinerek, geçmişten günümüze konu hakkında yapılanları anlattı. Matematik öğretimi, bilişsel alan ve duyuşsal alan konusunu da ele alarak bilişsel ve duyuşsal alana bir tanım getiren Dede, değerleri tanımlayarak değerler öğretiminin önemini anlattı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Baki ise 'Matematik Eğitiminde Kalitenin Artırılması' konulu sunumunda öğretmen kalitesinin artırılması gerektiğine vurgu yaptı. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi