Advert

Gölbaşı’nda KOSGEB Kursu Başladı

Gölbaşı Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu' başladı.

Gölbaşı’nda KOSGEB Kursu Başladı

Konferans salonunda başlayan kursu ziyaret eden Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, “Gölbaşı Belediyesi olarak biz sadece yol yapmak, kanalizasyon yapmak, çöp toplamak olmadığı bilincindeyiz zaten. Saydığım işlerin de Gölbaşı Belediyesi olarak alt yapı sorununu yüzde 90 oranında da tamamladık. İçme suyu problemi olmayan, alt yapı problemi olmayan, Gölbaşı halkının ayağının çamura değmediği şekilde yolların düzenlemesini devam ettik. Belediye olarak da yeşil alan olarak Türkiye ortalamasının çok üzerindeyiz. Gölbaşı’nda şu anda yeşil alan mevcut ama bize göre yeterli değil.  Bunu da çoğaltmaya çalışacağız" dedi. 

Belediyenin bulunduğun yerin sosyal hayatından ve ekonomisinden de sorumlu olduğu bilincinde olduklarını kaydeden Özdemir, "Bizim ilçemizin sosyal durumuna, ekonomik durumuna katkıda bulunmak amacıyla yaptığımız çalışmalardan bir tanesi de bu kursun düzenlenmesidir.  Uzun zamandır Niyazi başkanım da aynı çaba içerisinde kursun açılması için çaba sarf ettik. Neticede Adıyaman KOSGEB müdürlüğü ile 3 yıllık bir sözleşme imzaladık. Gerek duyduğumuz her vakit 3 yıl boyunca bu kursu belli aralıklarla açabileceğiz. Hem kursu açmak hem de kursa hoca bulmak sıkıntıydı.
Kurs saatlerinde de azalma oldu. Önceden bir ay süren kurs şimdi sadece 4 güne düştü. Kursiyerle de böylece kendilerine bakabilecekler. Biz de daha fazla kursu daha az zamanda yaparak daha çok hemşerimize yardımcı olacağız. Benim bu belgenin önemi ile ilgili bir şey söylememe gerek yok. Zaten kursta bunu göreceksiniz. Ben sadece hayırlı olsun diyorum" ifadelerini kullandı. 

Özdemir, şöyle devam etti: "İnşallah kurs hayırlı olur, başarılı olur, kurs sonunda da bu belge inşallah işinize yarar.  Açacağınız iş yeri de inşallah ekonominize katkıda bulunur.  Dolayısıyla da ilçemiz ekonomisine katkıda bulunur. Bizler de mutlu oluruz. Hepinizi tebrik ediyorum hepinize teşekkür ediyorum. Belediye hizmetlerinde de bize ne düşerse 24 saat hizmetinizdeyiz kapımız herkese açık.”

Kent Konseyi Başkanı Niyazi Arslan da gelecek dönem için kurs kayıtlarının devam ettiğini belirterek Nisan döneminde 3-7 Mayıs, 10-14 Mayıs ve 17-21 Mayıs tarihlerinde kursların verileceğini söyledi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”