Advert Advert

Malazgirt Mahallesinden Akedaş'a Trafo Tepkisi - Videolu Haber

Adıyaman Malazgirt Mahalle Muhtarı Şeyho Yılmaz, mahallelerindeki trafoların eski olduğunu ve biran önce değişmesi gerektiğini ifade etti.

Malazgirt Mahallesinden Akedaş'a Trafo Tepkisi - Videolu Haber

Mart ile Mayıs arasında elektriklerin kesilmesinden dolayı mahalle muhtarı olarak kendisine çok sayıda şikayet geldiğini belirten Yılmaz, "Telefonlarım gece gündüz susmuyor, hep şikayet ediyorlar, zaten şu bir gerçek ki mahallemizde bulunan trafolar çok eskidir, trafoların da bir an önce değişmesi lazım. 1958'den beri mahalledeyiz, elektrik kesilmesini sebebi trafoların eski olması veya çalışmanın olması, mahalle halkı olarak biz sadece yetkilerden bu soruna bir çözüm getirilmesini istiyoruz"dedi.

Mahallede bulunan elektrik direklerini yerin altına alınmasını istediklerini aktaran Yılmaz, şöyle devam etti:

"Bu konuda daha önce sayın belediye başkanımıza da ilettik, bu konu hakkında onunda bilgisi var. Mahalle sakinlerimiz bir elektrik abonesi almak için muracatta bulunduğu zaman 6-7 sıra bekliyorlar, ne olduğunu bizde bilmiyoruz, akedeş bu konuda çok yavaş, çözüm getirilmesini bekliyoruz. Bir sıkıntımız daha var, elektırık faturaları 1 gün geçtikten sonra açma kapama parasını hemen alıyorlar ama hizmete geldi mi akedaş çok yavaş. Malazgirt Mahallesi sakinleri çok fakir, 1-2 gün faturaları geciktirdiği zaman açma kapama parasını hemen alıyorlar. 20 TL bu parayı almasını biliyorlarsa, hizmet vermesini de hemen bilmeleri lazım, bu konuda akedeş yetkilerini uyarıyoruz.  Adıyaman Valisi ve belediye başkanımızdan bu konu üzerine bizlere yardımcı olmasını istiyoruz"

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi