Advert Advert

ORKÖY Projeleri Hakkında Sincik'te Brifing Verildi

Sincik Kaymakamlığı ve Sincik Ziraat Odası başkanlığı ortaklaşa olarak Sincik İlçesine bağlı 24 köy muhtarına Köylüyü Kalkındırma ve Hayvancılığa Teşvik Projesi (ORKÖY) kapsamında Sincik Öğretmenevi Konferans Salonu'nda brifing verildi.

ORKÖY Projeleri Hakkında Sincik'te Brifing Verildi

Düzenlenen brifinge Sincik İlçe Kaymakamı Zafer Sağ, Ziraat Odası Başkanı Kadir Altıntel ve  ilçeye bağlı 24 köy muhtarı katıldı. 

Projeler hakkında detaylı bilgiyi Orman Mühendisi Yavuz Karaman verdi. Karaman, ORKÖY projeleri kapsamında orman köylerinde teşvik paketi kapsamında zeytin, ceviz, fıstık, badem  gibi ürünlere destek verildiğini, en fazla 30 dönüm arsa üzerinden yapılan projelerin hükümet tarafından yüzde 65'inin karşılandığını belirtti.

Projelerin nasıl hazırlanması gerektiği ve hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında geniş bilgiler veren Karaman, bademin ve cevizin iyi bir gelir kapısı olduğunun altını çizdi.

Düzenlenen brifingden sonra Sİncik  Zirrat odası başkanlığına geçen Karaman, Orda Sİncik arıcılık Derneği Başkanı Mahmut Öztürk ve Zirrat Odası Başkanı Kadir altıntel ile beraber devletin teşvikleri hakkında çeşitli bilgiler aktardı. 

Sİncik Ziraat Odası Başkanı Kadir Altıntel ise düzenlenen programa katkı sunduğu için Karaman'a teşekkür etti. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi