Advert Advert

Gölbaşı ADD'den Atatürk'e Hakarete Tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği Gölbaşı Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Emine Köseler, bir televizyon programında Atatürk'e yönelik hakaret ve iftiralarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Gölbaşı ADD'den Atatürk'e Hakarete Tepki

Köseler, yaptığı açıklamada, bir televizyonda yayınlanan ‘Derin Tarih’ isimli programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulduğunu anımsattı..

Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatanın ve sadece onun değil Yüce Türk Ulusu’nun manevi kızı olan,  Türk Tarihçisi. Prof.Dr. Afet İnan hakkında mesnetsiz  ve alçakça söz ve iftiralarda bulunan  kendini bilmez Süleyman Yeşilyurt ve diğerlerinin alenen suç işlediğini savunan Köseler, "Atatürk’ü seven ve onun ilkeleri, devrimleri, idealleri peşinde koşan insanları kasten yaralayan, üzen, rencide eden bu kişiler, bir taraftan da Atatürk’ü incitmeyi, küçük düşürmeyi, yıpratmayı ve bu suretle hakaret etmeyi bir yandan da Yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçlamaktadırlar.  Bunun tek adı vardır o da “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suretiyle bölmektir”. Bu kişiler ve TV kanalı, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sını, 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’u ve Türk Ceza Kanunu’nu,  ihlal etmişlerdir. Suç işleyen, sadece iftiracı bu zat değildir, aynı zaman da bu zatın iftiralarını yayınlayan TV Net’in sorumlularıdır. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, bu alçakça olayı gerçekleştiren kişilerin hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını sağlamak amacıyla hem bu kişi hakkında hem de iftiralarını yayınlayan TV Net sorumluları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur" dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi