Advert Advert

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda Mezuniyet Coşkusu

Adıyaman Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda öğrenimini tamamlayarak diploma almaya hak kazanan 12 bölümden Bin 119 öğrenci düzenlenen törenle mezun olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda Mezuniyet Coşkusu

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tören alanında gerçekleştirilen törene Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Üniversite Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Ali Aydın, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tanju Teker, akademik ve idari çalışanlar ile öğrenciler ve velileri katıldı.

Mezun öğrencilerin geçişi ile başlayan tören güzel görüntülere sahne olurken, özellikle öğrenci velilerinin heyecanı gözlerden kaçmadı.

Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kimya Teknolojisi Bölümü Birincisi Yasemin Koza Eker’in konuşması ile başladı.

Eker, konuşmasında, “Bugün burada ortak bir sevinci yaşamak için bulunuyoruz. Bu güzel okuldan ayrılacak olmanın üzüntüsünü yaşarken, okulumu derece ile bitirmenin mutluluğunu yaşıyorum.  Sahip olduğum bu güzel duygularımın nedeni Adıyaman Üniversitesinde okumuş olmamdandır. Bizler burada karşınızda duran gençlik olarak; kendimizi ailelerimizi ülkemizi bilimde meslek alanlarında ve çağdaşlıkta bir adım ileri taşıyacak birer nefer olarak görüyorum. Herkese saygılarımı sunuyorum” dedi.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tanju Teker ise, 12 bölümden bin 119 öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtirek, “Zaman su misali akıp geçti. İki yıl önce aileleri tarafından bizlere emanet edilen bu kardeşlerimizi tekrardan ailelerine donanımlı şekilde geri göndermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Hepsine hayatlarında başarıl dilerken, ileride güzel birer meslek sahibi işinin ehli insanlar olacağına inanıyorum. Hayat sizin hayatınız olduğu için geleceğinizi düşünmek ve yönlendirmek de sizlere düşüyor. Sizleri 2 yılın ardından iş hayatına uğurluyoruz.  Kurumlarımıza ayak bastıklarından bu yana inci gibi işlediğimiz sevgili öğrencilerimize hayatları boyunca başarılar diliyorum” dedi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise yaptığı konuşmada mezun öğrencilere yaşamları boyunca gelişime açık olmayı ve çalışmayı öğütleyerek, şöyle konuştu:

“Yaşama nedenimiz, gözbebeğimiz ve sonunda bugün gitmelerine rıza gösterdiğimiz sevgili öğrencilerim. Hepinizi bu güzel törende görmekten dolayı mutluyum. Tüm hocalarımızın sayesinde gerekli alt yapıları oluşturmamız sayesinde ve diğer idari personelimizin de yardımlarıyla bu günlerde geldik. Bugün ortak mutluluğu yaşıyoruz. Acı ve tatlı karışımı bir mutluluk. Burada güzel günler geçirdiniz. İki yıl boyunca hocalarınızla bu kutsal mekanda en güzel şekilde eğitim alacak şekilde geçirmiş oldunuz. Her şeyin sonu olduğu gibi buranın da bir sonu var. Bu son sizleri en güzel yerlere gelmeniz için bir şans aslında. Alacağınız icazet belgenizle siz inşallah ülkemize ve insanlığa en güzel hizmeti yapacaksınız. Güç ve kudretli işler yapacaksınız inşallah. Devletimizin de destekleriyle üniversitemizde güzel çalışmalar ve yatırımlar oldu. bu nedenle başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm hükümetimize kendim ve sizlerin adına teşekkür ediyorum. Bu şekilde sizlere en güzel hizmeti vermek istemiştik. En güzel eğitimi vermiş olduğumuzu düşünüyorum. Sizlere tavsiyem burada laboratuvarlarımızda, atölyelerimizde en iyi şekilde uygulamalı olarak gördüğünüz eğitimin meyvelerini çok çalışarak alın. Topluma bir şeyler vermeden alabilmek mümkün değildir. Çok büyük hayaller kurmadan küçük kazançlara da sebat gösterin. Ve çalıştıkça en iyi noktalara gelebileceğinize inanın. Ülkemizin bir ferdi olduğumuzu unutmayınız. Aranıza nifak ve fitne sokmayınız. Daha çok işinizle meşgul olunuz. Gayret içerisinde  olunuz. Çok konuşanlarla vakit kaybetmeyip iyi dostlarla birlikte olun. Büyüklerinize saygılı olunuz. Hürmetkar olunuz. Akranlarınızla en iyi şekilde geçim ortaya koyunuz. Sizden sonra gelen insanların da sizde hakkı olduğunu unutmayınız. Yardımcı olup ellerinden tutunuz. Yolunuzun açık olmasını hep güzellikle karşılaşmanızı sorunların uzaklaşmasını, iyilerin sizlere rastlamasını kötülerin uzak durmasını güzel ülkemizi kötü tasarruflardan uzak durmasını diliyorum. Hepinizi sevgi ile geleceğe uğurluyorum bahtınız açık olsun” 

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, konuşmasının ardından Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kimya Teknolojisi Bölümü Birincisi Yasemin Koza Eker ile birlikte mezuniyet kütüğüne plaka çakarak birinciye plaket ve ödül verdi.

Dereceye giren öğrenciler ödül ve belge takdimi, bölüm bazında mezun adaylara  belge takdimi ve son olarak mezun öğrencileriin hep birlikte kep atmasıyla son bulan mezuniyet programının ardından öğrenciler, aileleriyle kucaklaşırken güzel görüntüler ortaya çıktı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi