Advert Advert

Besni’de Üniversite Öğrencileri ‘Kep’ Attı

Adıyaman Üniversitesi Besni Meslek Yüksek Okulu’ndan 2016-2017 döneminde mezun olan öğrenciler, kep atarak, mezuniyetlerini kutladı.

Besni’de Üniversite Öğrencileri ‘Kep’ Attı

Besni Meslek Yüksek Okulu bahçesinde düzenlenen törene ; Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Besni İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer, Jandarma Kıdemli Başçavuş Arif Bekar, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, öğretim görevlileri, daire amirleri ve öğrenciler ile öğrenci velileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, yaptığı açıklamada, "Daima iş bulmak mümkün olmaya biliyor, özel sektörde çalışma yollarını deneyin. Kendi işyerinizi açmak için çaba sarf edin. Girişimcilik belgesiyle devlet KOSGEB aracılığıyla destek veriyor. Elli veya yüz bin lira işyeri açma kredisi veriliyor. Bu imkanlardan mutlaka yararlanın. Şimdi bir meslek sahibi oldunuz ama illa o işi yapacaksınız diye bir şey yok. Farklı alalarda da faaliyet gösterebilirsiniz. Ufkunuz geniş olsun, hayalleriniz geniş olsun, hayalleriniz varsa gelişmeye açıksınız" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Besni Meslek Yüksek Okulu birincisi Ümmü Gülsüm Baykara tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı ve bölüm birincilerine plaket verildi. 

Öğrenciler törenin ardından kep attı, müzik eşliğinde oyunlar oynadı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi