Advert

Terör Şubeden Üniversite Öğrencilerine Piknik - Videolu Haber

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerine piknik organizasyonu düzenlendi.

Terör Şubeden Üniversite Öğrencilerine Piknik - Videolu Haber

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri tarafından ve Adıyaman Üniversitesi öğrencileri tarafından kol kola halay çekti.
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü önleme faaliyetleri bürosu tarafından 'gülsün gözlerin' proje kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya gelen polisler halay çekerek piknik yaptılar.
Ali Dağı mesire alanında öğrenciler ile polis bir araya gelerek gün boyu davul zurna eşliğinde halay çekerek top oynadılar.

'Gülsün gözlerin' projesi kapsamında suçun önceden önüne geçebilmek ve Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan illerin nüfuslarına kayıtlı öğrencilerin, maddi, manevi ve etnik kökenleri itibarı ile istismar edilmelerini önlemek, zararlı oluşumların propagandalarını etkisiz kılmak için yapılan projede öğrenciler polisler ile kaynaştırılıyor. 
Öğrencilerin ve toplumda iletişimi sağlamak amacıyla suçları önleme kapsamında projeyi yaptıklarını belirten Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü bilgilendirme önleme faaliyetleri bürosu görevli polis memuru Mulla Karakuş," İlimiz Adıyaman Üniversitesinde öğrenim gören ve özellikle Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan İllerden ilimize ilk defa ailesinden ayrılarak yeni bir ortama gelen öğrencilerin büyük çoğunluğunun terör örgütlerinin eleman kazanma faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmadığından,  bu bölgelerden gelen öğrencilerimiz provoke edilerek eylemlerin içerisine çekilmektedir.  Bu çerçevede; İlimiz Adıyaman Üniversitesini kazanarak öğrenim görmek için ilimize gelen, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan illerin nüfuslarına kayıtlı öğrencilerimizin, maddi, manevi ve etnik kökenleri itibarı ile istismar edilmelerini önlemek, zararlı oluşumların propagandalarını etkisiz kılmak, son dönemlerde Ülkemizin hassasiyetleri de göz önünde bulundurularak, Üniversitemizde meydana gelebilecek toplumsal olay ve eylemlerin önüne geçmek, provokasyonlara gelmelerini önlemek, gençlerin devletimize ve güvenlik kuvvetlerine olan önyargılarını kırmak, İl Emniyet Müdürlüğü olarak öğrencilerin öğrenimi için gerekli olan huzur, güven ve sükûnet ortamını sağlamak, farklı İllerden ve kültürlerden gelen öğrencilerin birbirlerinden farklı olmadıklarını göstermek, farklı aile yapısına sahip öğrencilerin kaynaşmalarına katkıda bulunmak bir günü birlikte geçirerek kaynaşmalarını sağlamak ve Emniyet personelinin vatandaşına hizmet etmekten başka bir amacı olmadığını anlatmak ve günün her saatinde yardımcı olmak, sıkıntılarını paylaşmak ve çözüm olacak yolları aramak, Devlet-gençlik kaynaşmasına katkıda bulunmak amacıyla, “Gülsün Gözlerin” isimli proje kapsamında,(100)’şer kişilik guruplar halinde (2) gurup olmak üzere toplamda (200) kişilik öğrenciye yönelik sabahleyin araçlarla belirlenen ikametlerinden alınarak birlikte kahvaltı yapılması kahvaltıdan sonra barajın yanında bulunan piknik alanında hep birlikte kaynaşmayı sağlayacak olan Bilgilendirme çalışmaları yapmak ve barajın yanında doğayla iç içe öğlen mangal yapmak, akşam için ise öğrencilerin zaten maddi sıkıntısı olan öğrenciler olması nedeni ile İlimiz Merkezinde bulunan restoranda akşam yemeği ikramında bulunularak ikametlerine bırakılması şeklinde çalışma yapılmıştır. Bir birimizi tanımayan bir toplum olduğumuz için bir nebze de olsa bu iletişim kanallarını açabilmek öğrencilerin korkmayan 81 il den Adıyaman’a gelen ve Adıyaman’ı tanımayan iletişim kayakları devlet kurumlarıyla kopuk olan bu iletişim kanallarını açmak ve öğrencilerin 24 saat yanında olduğumuzu onların emrine amade olduğumuzu onlara hizmet için var olduğumuzu gerçek anlamda bizi tanımalarını devlete hizmet eden kurumları tanımaları için bu projeleri yapmış bulunmaktayız."dedi.
 Polisleri daha önce şiddet hırsız yakalayan, operasyon yapan biri olarak tanıdıklarını belirten Adıyaman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğrencisi Yunus Zençir Kıran ise "Polisleri gerçekleşen piknikle çok farklı insanlar olduklarını gördük. Bu piknikte sıcak kanlı kişiler olduğunu gördük. Polis ekipleriyle halay çektik, top oynadık. Çok güzel zaman geçiriyoruz. Polislerimiz akşamları devriye gezen, hırsızları yakalayan kişiler değil de sıcak kanlı insanlar olduğunu gördük. Bugün farklı duygu içindeyim polislerimiz gerçekten çok farklılar."ifadelerini kullandı.
Adıyaman Üniversitesi öğrencisi Yıldız Çınar ise şunları söyledi:
"Polislerin şiddet yanlısı kişiler olmadığını gördük. Allah Polislerimizi başımızdan eksik etmesin. İlk kez polis ekiplerimizle böyle bir etkinliğe katılıyorum. Bu etkinliği yapanlara teşekkür ederim."

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”