Advert

Midibüs Kazanında Hayatını Kaybeden Hanol, Adıyaman’da Toprağa Verildi

Muğla'da midibüsün uçuruma devrilmesi sonucu 24 kişinin yaşamını yitirdiği, 10 kişinin yaralandığı kazada cenazeler toprağa verilmeye başlandı.

Midibüs Kazanında Hayatını Kaybeden Hanol, Adıyaman’da Toprağa Verildi

Kazada hayatını kaybeden ve bir hastanede özel güvenlik görevlisi olarak çalışan 34 yaşındaki Sultan Hanol’un cenazesi, İzmir’de hastanedeki törenin ardından memleketi Adıyaman’a havayolu ile getirildi.

Hanol’un cenazesini Karapınar Mahallesindeki babaevinde 5’i kız 8 kardeşi, babası ve yakınları karşıladı.

Türkçe ve Kürtçe ağıtların yükseldiği babaocağında, Hanol’un yakınları gözyaşlarına hakim olamadı, tabutunu bırakmak istemediler.

Sultan Hanol’un kayın biraderi Nesimi Hanol, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kendisi Hastanede çalışıyordu. En son yine böyle bir tanıdığa sıra almak için aramıştık, görüştük, bundan böyle bir anneler gününde anneler gününe giderken kızımız, annesiz kaldı. Anneler gününde  hayatını kaybetti. Ufak bir çocuğu vardı, Allah bize bağışladı, kızımız hastanede, genel durumu iyi şuanda” dedi.

-KIZIMIZ MUCİZE İLE KURTULDU

Yeğeni 8 yaşındaki Beyzanur Hanol’un mucize ile kurtulduğunu anlatan Hanol, şunları söyledi:

“Doktorlar ufak kızımız için bir mucize yüksek bir yerden kaza yapmakla kalmıyor, bariyeler çarpıyor, sadece onunla bitmiyor bir de kayalara çarparak alt yola düşüyor. Büyük bir olasılık ile çocuğunu korumuş, şimdi çocukta bir takım çatlaklar var. Doktorlar yaralılar arasında en iyi olan sizin hastanız diyorlar”

-EN BÜYÜK HAYALİ KIZINA İYİ BİR GELECEK

Sultan Hanol’un hayallerine de değinen Hanol, “En büyük hayali hep çocuğuna çok iyi gelecek hazırlamakla ilgili hayalleri vardı. Onunla ilgili hep eğitimine çok önem veriyordu. En iyi öğretmeni seçmeye çalışıyordu.Yiğenimde aldığı eğitimle yaşıtların daha çok üstündeydi. Beyzanur gözünü açtığında annesini sayıklıyor, babası şuanda yanında”diye konuştu.

Uzun yıllar önce annesini kaybeden Hanol’un cenazesi babaocağında helallik alındıktan sonra

Karapınar mezarlığında defnedildi.

Midibüste bulunan, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan grubun Anneler Günü kapsamında dün sabah saatlerinde İzmir Buca'dan, Marmaris'e gitmek üzere hareket ettikleri belirtilmişti.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”