Advert Advert

BEGED’den Engelliler Haftası Etkinliği

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında Besni Gönüllü Engelliler Derneği tarafından etkinlik düzenlendi.

BEGED’den Engelliler Haftası Etkinliği

Belediye Düğün Salonunda düzenlenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer, Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, CHP Besni İlçe Başkanı Hakan Kılınç, MHP Besni İlçe Başkanı Hamdi Arslan, Ülkü Ocakları Besni İlçe Başkanı Mehmet Ballı, kurum ve daire amirleri, STK Temsilcileri, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Programda açılış konuşmasını yapan BEGED Başkanı Mustafa Öncel, “Ülkemizde her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası engelliler haftası olarak kutlanmaktadır. Doğuştan, bir hastalık nedeniyle veya bir kaza sonucu bedensel ya da ruhsal bozukluğu olan insanlara engelli denir. Her insanın başına gelebilecek bu durum karşısında duyarlı olmalıyız. Engelli insanlara acımak yerine onları hayata bağlayacak davranışlarda bulunup yaşamlarını kolaylaştırarak mutlu olmalarını sağlamalıyız. Bizde Besni Gönüllü Engelliler Derneği olarak ilçemizde ikamet eden engelli kardeşlerimiz için böyle bir etkinlik tertip ettik. Gönüllülerince eğlenerek mutlu olmalarını sağlamaya çalıştık. Etkinliğimize teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer ve Belediye Başkanı İbrahim Öztürk duygu ve düşüncelerini dile getirerek engelli vatandaşların haftalarını kutladılar.
Yapılan konuşmaların ardından Besni Meslek Yüksekokulu öğrencilerince hazırlanan sinevizyon ve şiir dinletileri gerçekleştirilip toplu tekerlekli sandalye dağıtım töreni yapıldı.
Son olarak engelli vatandaşlar müzik eşliğinde halay çekip doyasıya eğlendikten sonra program sona erdi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi