Advert Advert

Görme Engelli Senanur'dan Kızılkaya'ya Ziyaret

Görme Engelli Senanur, TEOG Sınavında 120’de 120 yaptı.

Görme Engelli Senanur'dan Kızılkaya'ya Ziyaret

 Kahta İlçesinin Gazi Ortaokulunda öğrenim gören görme engelli öğrenci Senanur Toprak, Nisan 2017’de yapılan Teog sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak azmin zaferini ortaya çıkardı.
Senanur Toprak ve öğrenci velisi İsmail Toprak, Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’yı makamında ziyaret ederek, yaşamış oldukları mutluluğu paylaştılar.
Başarısını azmine bağlayan Senanur, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını belirterek, “ TEOG sınavı için yaz kurslarına gittiğini belirterek yaz kurslarında öğretmenlerinin kendisine çok yardımcı olduğunu söyledi. Ben mutlaka başaracağım dedim ve başardım. Hep öğretmenlerimden yardım istedim. Öğretmenlerimi çok seviyorum. Bana çok destek oldular.İki amacının olduğunun belirten Senanur, birinci amacım güzel bir lisede okumak ve avukat olmaktır. İkinci amacım ise azimli olmayan arkadaşlarına örnek olmaktır. Arkadaşlarımın beni görerek bu kişiden ne eksiğim var deyip daha çok çalışmalarına istiyorum. Avukat olmak istiyorum. Yanında ise ikinci bir dal olarak psikolog olmayı istiyorum. Dünyanın binlerce güzelliklerini görmeye sahip değilim ancak mutlu bir insanım. Engel insanın yüreğine hayallerine sınır koyamaz diye düşünüyorum” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya öğrencinin başarısının kendisini duygulandırdığını belirterek, “Senanur’un başarısı bizi ziyadesiyle mutlu etti. Kendisini hem tebrik ediyor hem de kendisine teşekkür ediyorum. Gözleri görmediği halde bu başarıyı yakaladığı için. Azmine ve başarısına hayran kalmamak mümkün değil. Bir insanın gözleri görmediği halde neler yapabileceğini bizlere gösterdi ve arkadaşlarını rol model oldu. İnşallah öğrencimiz bu azmi ve başarısıyla daha nice güzel yerlere gelecektir ve hedeflediği yerlere ulaşacaktır. Öğrencimizin bu başarıyı yakalamasında desteklerini esirgemeyen idarecilerimize, öğretmenlerimize ve ailesine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi