Advert Advert

Başkan Kutlu: "Seyir Tepesine Teleferik Projesi Üzerinde Çalışıyoruz"

Şanlıurfa’dan ulusal yayın yapan Edessa TV’de gazeteci yazar Ferhat Özer’in hazırlayıp sunduğu ‘Gündem Özel’ programının canlı yayın konuğu olan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, ülke gündeminden Adıyaman’da yapılan çalışmalara kadar birçok konuda değerlendirmede bulundu.

Başkan Kutlu:

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, ülke ve il gündemi ile ilgili değerlendirmeyi Şanlıurfa’dan yayın yapan Edessa TV’de yaptı.

Gazeteci-yazar Ferhat Özer’in hazırlayıp sunduğu ‘Gündem Özel’ programının canlı yayın konuğu olan Başkan Kutlu, göreve geldiği günden bu yana Adıyaman’da yaptığı ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 21 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan AK Parti’nin Olağanüstü Kongresinde yeniden Genel Başkanlık koltuğuna oturacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yuvaya dönmesinin partililer tarafından sevinçle karşılandığını da sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, partili cumhurbaşkanının tarafsızlığa gölge düşürmeyeceğini savundu.

Konuşmasının devamında göreve geldiği günden bu yana yaptığı projelerden bahsedip, önümüzdeki süreçte yapacakları çalışmalar hakkında konuşan Başkan Kutlu, bir birinden önemli müjdeler verdi.

Görev düsturunu ‘halk odaklı belediyecilik’ olarak belirlediklerini söyleyen ve şimdiye kadar bu anlamda önemli çalışmalara imza attıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Adıyaman’ımıza daha iyisini sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Eksik gördüğümüz ve ivedi bir şekilde çözülmesi gerektiği kanısına vardığımız projelere ağırlık vererek üç yılımızı geride bıraktık. Kısaca sıralayacak olursak, Yamankart sistemi, yeni ulaşım ağları ve şehir içi otobüsler, asfalt çalışması,kaldırım döşemesi, kültürel etkinlikler, taziye evleri ve cenaze işlemleri, otogar, arıtma tesisi, Vadiyaman Projesi, kentsel dönüşüm ve daha hatırlayamadığım birçok çalışma ile Adıyamanlı hemşerilerimizin daha rahat ve güzel bir kentte yaşamaları için projeleri hayata geçirdik” diye konuştu.

- “SEYİR TEPESİNE TELEFERİK PROJESİ ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Önümüzdeki süreçte hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında da bilgi veren Başkan Kutlu, şunları söyledi: “Şimdiye kadar hayata geçirdiğimiz projelerimiz halkımız tarafından çok beğenildi. Özellikle hastaneden taburcu olan ve aracı olmayan hastalarımızı evlerine ücretsiz bırakmamız, hayırsever vatandaşlarımızla birlikte yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz taziye evlerimiz, gece ücretsiz hizmet veren belediye otobüslerimiz ile sayılarını arttırarak halkımızın beklentisine cevap verdiğimiz şehir içi ulaşımımız halkımızdan takdir gören başlıca projelerimiz. Bu yıl da halkımızın ve çocuklarımızın yeşil alanlardan daha fazla yararlanabilmesi için parklarımızda bazı düzenlemeler yapıp, oyun gruplarını modernize edeceğiz. Şu ana kadar yapımını tamamladığımız 6 taziye evine yenilerini ekleyerek, yapımını tamamladığımız taziye evi sayısını 20’ye çıkaracağız. Bu projelerin yanında il merkezimizde bulunan Seyir Tepesine yerli ve yabancı turistlerimizi çıkarmak için teleferik projesi üzerinde çalışıyoruz.”

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan Ayı etkinlikleriyle Ramazan gecelerine renk katacaklarını ve yine 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde iftar çadırı kuracaklarını dile getirdi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi