Advert

Minik Öğrenciler Havaalanını Gezdi

Adıyaman Halide Edip Anakolu öğrencilerine havaalanı gezdirildi.

Minik Öğrenciler Havaalanını Gezdi

Halide Edip Anaokulu Cemal Önder, yaptığı açıklamada, çocukların çevre gezileriyle öğrenme ufuklarını genişlettiklerini söyledi.

Öğrenmenin öğretmenle ve sınıfla sınırlı olmadığının en değerli fırsatlardan birisinin alan gezileri ve araştırmalar olduğunun altını çizen Önder, "Alan gezileri, çocuklar için doğal öğrenme laboratuarlarıdır. Geziler, bazen sınıfta çalışılan bir konunun pekiştirilmesi için sınıf çalışmalarının sonunda gerçekleştirilir, bazen de sınıf çalışmalarının bir parçası olarak programın bütünlüğünü sağlayacak şekilde çalışma sırasında gerçekleştirilir. Geziler çocuklara yerinde, kaynağından bilgi sağladığından çocuk için anlamlıdır ve somut öğrenme fırsatı sunar.
Ayrıca, yanında annesi, babası olmadan kendi sosyal çevresi olan arkadaşlarıyla beraberce nitelikli zaman geçirmesine olanak veren özel bir deneyimdir. Çocuklar yaptıkları alan gezileri sırasında hem eski bilgilerini gözden geçirme fırsatı bulurlar, hem de yeni keşifler için uyarılmış olurlar"dedi.

Alan gezilerinin sadece çocukların toplu olarak arabalara bindirilerek okulun dışındaki yerlere götürülmesinden çok daha anlamlı ve eğitsel değeri çok yüksek bir etkinlik olarak nitelendiren Önder, şöyle devam etti:

"Bu etkinliğin beklenen olumlu katkıları, ancak öğretmenlerin gezi sürecini dikkatle planlaması ve uygulamasıyla gerçekleşebilir. Alan gezileri çocuklar için sadece bilgi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda farklı yerlerde nasıl davranılması gerektiği konusunda da sosyal davranış alışkanlıklarının kazanılmasına da olanak sağlar. Bugün öğrencilerimiz ile Adıyaman Havalimanındaydık. Öğrencilerimizin mutluluğuna diyecek yoktu. Öğrencilerimiz uçağın içini gezerken şaşkınlıkları ve  mutlulukları gözlerinden okunuyordu.  Öğrencilere havalimanı hakkında bilgi veren yetkililer, verdikleri çeşitli hediyelerle de öğrencilerin mutluluğuna mutluluk kattı. Misafirperverliğinden dolayı  THY Müdürümüz Mehmet Akif Hamidi ye DHMİ Müdürümüz Halil Bilben'e, Havalimanı Güvenlik Şefi Alparslan Özdoğan!a Havalimanı çalışanlarına, Organizasyonda emeği geçen öğretmenlerimize, velilerimize şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum"

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”