Advert Advert

KESK Üyeleri İhraç Edilenler İçin Oturma Eylemi Yaptı

Adıyaman'da KESK üyeleri OHAL kapsamında görevden alınan 3 bin 249 kişi için oturma eylemi yaptı.

KESK Üyeleri İhraç Edilenler İçin Oturma Eylemi Yaptı

Demokrasi Parkı'nda toplanan KESK Adıyaman şubesi üyesi ve aralarında HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım'ın da bulunduğu 50 kişi adına açıklamada bulunan Eğitim Sen Adıyaman Şubesi Başkanı Mehmet Dağdeviren, "Hükümetin, darbecilerle mücadele edeceğiz diyerek ilan ettiği OHAL ve çıkardığı KHK’lar ile haklarında somut ve hukuki hiçbir delil olmayan bağlı sendikalarımızın 3249 üyesinin de içinde olduğu toplamda 105 bin kamu emekçisi isim soyadlarının yer aldığı listelerle bir gecede işsiz bırakılmış ve en temel haklarını kullanabilmeleri fiilen engellenmiştir" dedi. 

KHK ile haksız ve hukuksuz biçimde ihraç edilen sendikanın üyeleri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın Ankara’da, kendi özgür iradeleriyle, süresiz açlık grevine başladığını ve eylemlerinde kritik bir döneme girdiklerini anımsatan Dağdeviren, "Konfederasyonumuz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklarından ve yaşamlarından endişe etmektedir.
Hükümet, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklı biçimde yaşamlarına devam edebilmeleri için hiç gecikmesizin, derhal harekete geçmelidir. Başta Nuriye Gülmen ve Semih Özakça olmak üzere haksız ve hukuksuz ihraç edilen tüm emekçiler görevlerine iade edilmelidir. Aksi halde gelişebilecek tüm olumsuzluklardan hukuk dışılığı ve keyfiyeti OHAL/KHK’lar yoluyla bir yönetim biçimi olarak hayata geçiren, “yaşamı ve yaşatmayı” değil kendi siyasal amaçlarını öncelleyen AKP iktidarı sorumlu olacaktır" şeklinde konuştu. 
 

Yapılan açıklamanın ardından üyeler 30 dakika oturma eylemi yaptı ve ardından sessizce dağıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi