Advert

Adıyaman Koçali Barajı İçme Suyu Tesisleri Proje Yapım İşi Sözleşmesi İmzalandı

DSİ 20. Bölge Müdürlüğü İçmesuyu ve Atıksu Şube Müdürlüğü koordinesinde Adıyaman Koçali Barajı İçmesuyu Tesisleri Proje Yapım İşi Sözleşmesi imzalandı.

Adıyaman Koçali Barajı İçme Suyu Tesisleri Proje Yapım İşi Sözleşmesi İmzalandı

DSİ 20. Bölge Müdürlüğü İçmesuyu ve Atıksu Şube Müdürlüğü koordinesinde Adıyaman Koçali Barajı İçmesuyu Tesisleri Proje Yapım İşi Sözleşmesi Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu ve firma yetkilisi arasında imzalandı.

DSİ'den projeye ilişkin verilen bilgide şunlar kaydedildi:

"Proje, DSİ 20. Bölge Müdürlüğü hizmet sınırları içerisinde ve Adıyaman ilinde yer almaktadır. Koçali Barajı enerji, sulama ve içmesuyu amaçlı olarak, Adıyaman şehrinin kuş uçuşu 32 km güney-batısında, Bulam Çayı üzerinde yapılmaktadır. Koçali Barajı ve HES Projesi Planlama Raporu ile; Adıyaman İlinin doğusunda Kahta ilçesine kadar olan ve güneyde Atatürk Barajı rezervuarı ile sınırlanan 17761 ha tarım alanının sulanması, 38,7 MW kurulu güç ile 107 GWh enerji üretilmesi, 31,5 hm3/yıl (1,0 m3/s) Adıyaman iline içme suyu temini sağlanacaktır. Adıyaman ilimizin uzun vadeli içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak için Koçali Barajı rezervuarından alınacak suyun önerilecek arıtma tesisine iletilmesi için gerekli ana isale hattı ve bu suyun arıtıldıktan sonra mevcut içmesuyu sistemine entegre edilmesini sağlayacak depo bağlantı hatları ile bu hatlar üzerindeki sanat yapıları, depolar, ihtiyaç durumunda terfi merkezleri ve arıtma tesisinin yerinin belirlenmesi amaçlanmıştır."

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”