Güvenlik Nedeniyle Kasada Saklanan Sikkeler Gün Yüzüne Çıktı - Videolu Haber

Adıyaman Müzesi kasasında 20 yıldır güvenlik nedeniyle saklanan 30 altın sikkeler vitrinlerde yerini aldı.

Güvenlik Nedeniyle Kasada Saklanan Sikkeler Gün Yüzüne Çıktı - Videolu Haber

Adıyaman Müzesi kasasında 20 yıldır güvenlik nedeniyle saklı tutulan 30 sikke güvenlik üst düzeye çıkartılmasının ardından bugün müze vitrinlerinde ziyaretçilerini büyüledi.
Roma, Bizans ve Venedik dönemine, altın eserler ise Roma ve Abbasi dönemine ait oldukları yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği sikkelerin görenler, cep telefonları ile fotoğraflarını çekiyor. Sikkelerin tanıtımında görevli kadınlar ise Roma dönemine ait kıyafetler giyerek tanıtımını yaptılar.
Yaklaşık 20 yıldır kasada güvenlik nedeniyle sikkeleri sakladıklarını belirten Müze Müdür Vekili Mehmet Alkan,"Yaklaşık 20 yıldır kasalarda muhafaza edilen altın sikkeler ve altın eserler için sergi açtık. Bu sergiyi açma sebebimizden biride müzemizde güvenlik önlemlerinizi arttırdığımızdan dolayı yoğun bir ziyaretçi karşılaştık. Venedik, Roma, Bizans dönemine ait altın sikkeler ve yine Roma ve Abbasi dönemine takılar, altınlar mevcut şuanda toplamda 30 parça sergilenmekte ilerleyen zamanlarda artacaktır. Müzenin güvenliği 24 saat kamera ve güvenlik personelimiz var. Bu şekilde sağlamaktayız güvenlik durumumuzu gayet güzel bir şekilde yürütmekteyiz. Özellikle yerli ziyaretçilerimizin yoğun bir ilgisi var. Bugün sabah itibari ile 350 ziyaretçi tarafından ziyaret edildi." dedi.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi