Advert Advert

Şehit Çavuş Vuruşkan İçin Köyünde Mevlit Okutuldu

Şırnak'ta teröristlerce araziye döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 43 yaşındaki Tankçı Uzman Çavuş Musa Vuruşkan için kendi köyü olan Gölbaşı ilçesine bağlı Hamzalar köyünde mevlit okutuldu.

Şehit Çavuş Vuruşkan İçin Köyünde Mevlit Okutuldu

Şehit Musa Vuruşkan’ın abisi Öğretmen Serdar Vuruşkan, “Benim kardeşim şehit düşmüştür. Allaha katında makamı yücedir.  Kardeşimi şehit edenlerin makamı da bir o kadar aşağıdadır. Teröristlerin ne ölüleri ne de dirileri bir gün bile para etmeyecektir. Ölüleri de dirileri kokuşmuş et yığınlarından ibarettir. Biz kazandık, biz kaybeden taraf değiliz. Bizde Musa Vuruşkan’lar bitmeyecek, bizde askerler bitmeyecek. Biz bir ölür bin diriliriz! Şehadete de böyle gülerek gitti canım abim. Rabbim şehadetini kabul etsin inşallah. Onun makamı Allah katında bellidir. Onu, alçakça uşaklığını yaptıkları ecnebi milletlerin güdümlü roketleriyle şehit eden hainlerin Allah katında yeri de bellidir. Ne dirileri ne ölüleri beş para etmez kokuşmuş et yığınlarıdır. Abim kahramanca çarpışarak şehadete yürümüş ve aziz milletimizin evlâdı olmuş ve Hak'ka yürümüştür. Çatışmada öldürdüğü leşlerin sahibi bile yoktur.Rabbim bu fani alemde çocukluğumuzda bile hasretle hep ayrı kaldığım ve doyamadığım abimle Baki alemde birlikte olmayı nasip etsin inşallah."dedi.

Hamzalar köyünde yapılan mevlit programına şehidin yakınları, Adıyaman Vali Yardımcısı Ayhan Akbay, Adıyaman İl Jandarma Komutanlığından Yarbay Alparslan Doğan, Gölbaşı  Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi