Advert Advert

Kasaplar Odası Başkanı Anaç: "Kasaplara Et Fiyatı İçin Suç Bulmayın"

Adıyaman Besiciler ve Kasaplar Odası Başkanı Nuri Anaç, Ramazan Ayı için uyarıda bulundu.

Kasaplar Odası Başkanı Anaç:

Anaç, yaptığı açıklamada, 11 Ayın sultanı Ramazan ayının mübarek olmasını dileyerek, "Allah güzel kısmetler versin, güzel işleri hayırlı kılsın, bize böyle günleri nasip etsin. Bir hafta önce Ankara'ya gittik, Trabzon'a gittik. Kasap odaları başkanları oraydaydı. Et için toplantı yaptık. Et sıkıntımız yok ama besicilerde aynı sıkıntıda, bir torba yem 60 tl olmuş, bir kilo arpa 1100 lira olmuş, kasaplar besicilerden alamıyor, suçu kasapta bulmayın, bu ayda güzel kasapları tek tek gezmişim, tek tek söylemişim ,güzel et kesilecek, güzel et yedirecek vatandaşlara, vatandaşa yanlış yapılmayacak" dedi.

- BESİCİLER ZOR DURUMDA

Besicilerin zor durumda olduğunu aktaran Anaç, "Et fiyatları yüksek ama biz ne yapabiliriz. Besicilerin elinde değil, aynen öyle sıkıntısı var. Besicilerde mal beslemiş, bir kilo arpa 1100 tl, bir kilo saman 700 tl, bir kilo yem 60 tl onun için besicilerimizde zor durumda. onun için et pahalıdır. Kasaplarda suç bulmayın" ifadelerini kllandı.

Ramazan ayındaki et fiyatlarına da değinen Anaç, "Oruç tutan, tutmayan bütün müslüman ülkelere saygı duyarım. En iyi, en güzel ramazan ayında iyi yemek olan ettir. Etimizin kilosu da 35 tl ile 40 tl arasındadır. Bir tavuk kilosu olmuş 15 tl, 20 tl ye tavuk yiyeceğine etini ye "şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi