Advert

Gölbaşı’nda Mehmet Erdemoğlu Taziye Evinin Açılışı Gerçekleştirildi

Gölbaşı ilçesinde, Merinos Halı Onursal Başkanı Merhum Mehmet Erdemoğlu’nun adını taşıyan taziye evinin açılışı yapıldı.

Gölbaşı’nda Mehmet Erdemoğlu Taziye Evinin Açılışı Gerçekleştirildi

Gölbaşı Asfalt mahallesinde yaptırılan Mehmet Erdemoğlu taziye evinin açılışı, Kur'an-ı kerim okunması, ve kurban kesiminden sonra, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Gölbaşı Kaymakamı Ahmet Gencer, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu ve ailesi tarafından yapıldı.

Açılışta konuşan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, “Bizler Yüce Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Bizler rahmetli babamızın açtığı yolda bir tek tavsiyesi ve önerisi vardı. “yaşadığınız müddetçe, gücünüz yettiği müddetçe bölgenize, ülkenize, milletinize ve devletinize hizmet edeceksiniz” demişti. Biz bu yolda gücümüzün yettiği oranda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Açılış törenimize geldiğiniz için Erdemoğlu ailesi olarak hepinize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin ise yaptığı konuşmasında, “Mehmet amcaya şöyle seslenmek istiyorum, idealleri uğruna yaşadığına inandığım idealist hayırsever bir insan. Bu yapılan hayır işlerinin sonsuza kadar peşini bırakmayacağına inanıyorum. Bu karşılık Cenabı Allah’ın rahmeti ve merhameti ile muamele buyuracağından zerre kadar şüphemiz yok. Sen rahat uyu, ideallerin uğruna mücadele ettiğin bu dünyada geride bıraktığın çok muhterem çocukların ideallerini yaşatmak için harfiyen felsefene sahip çıkarak ellerinden geldiği kadar Adıyaman’da ve Türkiye’de yaşatma azmi ve gayreti içerisindeler. Sana ne mutlu ki böyle evlatlar yetiştirdin. Memlekete, millete faydalı, istihdam sağlayan evlat yetiştirdin. Üretim, istihdam ve daha çok kişiye ekmek ve aş sağlarken öbür taraftan da kazançlarının büyük bir bölümünü memleketin ihtiyacı olan alanlara yönlendiren ve hemen her sene bugün burada açılışını yapacağımız tesis gibi onlarca tesisin açılışını yaparak bu halkın ve milletin hizmetine sunuyorlar. Hepinizin huzurunda Erdemoğlu ailesine Adıyaman adına, devletim ve milletim adına gönülden şükranlarımı sunuyorum” dedi. 
Taziye evinin açılışında konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı  Yusuf Özdemir, yapılan taziye evi için öncelikle teşekkürlerini ileterek  Gölbaşı’nın ilçe olmadan önce Besni’ye bağlı bir nahiye olduğunu ve ilçe olduktan sonra da hızlı bir gelişme gösterdiğini belirterek şunları kaydetti:
“Devletimizin ve mahalli idarelerin çabalarıyla bugün merkez nüfusunun 30 bini aşkın Adıyaman’ın en büyük ikinci ilçesinden biridir. Gölbaşı için bizim hedefimiz yerli istihdam ihtiyacına yetecek kadar sanayi ve bölgeye hitap edecek bir turizm oluşturulmasıdır. Adıyaman için nasıl huzurun başkenti deniliyorsa kozmopolitik ve sosyolojik bir yapıya sahip olmasına rağmen Gölbaşı Adıyaman’ın en huzurlu bölgesidir.  Gölbaşı ilimiz içerisinde eğitim düzeyi en yüksek olan ilçemizdir. Eğitim öğretim her geçen gün daha da yükseklere çıkmaktadır. Hedefimiz ve beklentimiz bu grafiği Türkiye genelinde önemli yerlere getirmektir. Bu açıdan da biz yöneticiler daha çok çalışmak ve kaliteyi daha da yükseltmek zorundayız. Bizim geniş tarım alanlarımız ve zengin iş adamlarımız maalesef yoktur. 
İlçemiz içerisinden geçen karayolunun ihalesi yapılmış olup yapım aşaması için desteklerinizi bekliyoruz. 9 mahallede 18 parkımız mevcut olup mahallelerde de 10 adet taziye ve kültür evi hizmet vermektedir. Bunların tamamı belediyemiz ve halk işbirliği ile yapılmıştır. 11.nci taziye ve kültür evi ise şu anda açılışımızı yapacağımız Mehmet Erdemoğlu Taziye Evidir. Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi, bölgemizin yetiştirdiği medarı iftiharımız değerli işadamı Ali Erdemoğlu tarafından yaptırılmıştır. Kendilerine şahsım, kurumum ve ilçe halkım adına şükranlarımı minnetlerimi arz ediyorum. Değerli büyüğümüz Mehmet Erdemoğlu’na yüce Allah’tan rahmet diliyorum. 
Bu önemli hizmetin Gölbaşı için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Özellikle bu önemli yatırımı imkan sahibi olanlara ve değerli iş adamlarına da örnek teşkil etmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Gölbaşı Asfalt  mahallesinde  yaptırılan taziye evinin açılışına Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Gölbaşı Kaymakamı Ahmet Gencer, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, kurum ve daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”