Advert Advert

Besni’de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açılışı

Besni ilçesinde, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Proje Çağrısına 20 proje ile katılan Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği fuarının açılışı yapıldı.

Besni’de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açılışı

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 41 öğrenci ve 20 danışman öğretmen ile hazırladığı 20 proje TÜBİTAK tarafından kabul görmesinin ardından okul atölyesinde bilim fuarı açılışı yapıldı. 

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nevzat Avşar, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına sundukları 20 projenin de kabul görmesinin ardından Şubat ayından itibaren çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Proje kapsamında TÜBİTAK’tan alınan 5 bin TL hibe ile projelerini yaptıklarını söyleyen Avşar, şunları kaydetti:

 “Proje kapsamında 20 danışman öğretmenimiz 41 öğrenci ile Şubat ayından itibaren projelerini hazırlamaya başladılar ve daha önce TÜBİTAK’a bildirdiğimiz 22-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuarımızın açılışını yaptık. Yine proje kapsamında TÜBİTAK’tan aldığımız 5 bin TL hibe ile bu 20 projemizin tüm masraflarını karşıladık. Katkısı olan bütün öğretmen ve öğrencilerime teşekkürlerimi sunuyorum”  

Okul Atölyesinde düzenlenen bilim fuarına İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer, Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş Arif Bekar, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, kurum ve daire amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi