Advert Advert

“Adıyaman Mutfağı” Adıyaman’ın Damak Tatlarını İstanbul’a Taşıdı

Nüfusu her geçen gün artarak devam eden İstanbul’da artık Adıyaman’a has damak tatların olduğu “Adıyaman Mutfağı Tahsin Usta” mekanı da var.

“Adıyaman Mutfağı” Adıyaman’ın Damak Tatlarını İstanbul’a Taşıdı

Adıyamanlı hemşehrilerin hizmetine sunan Adıyaman Gerger Drijan (Koşarlı) köyünden Tahsin Yıldırım, Dünyanın her ülkesinde insanların yaşadığı İstanbul gibi büyük bir şehirde Adıyaman'A ait damak tatlarını herkese tattırmak önemli bir vazife olarak gördüğünü söyledi. 

Yıldırım, “Amacımız sadece kendi mekânımızda Adıyaman’a ait yemek çeşitlerini müşterilerin hizmetine sunmak değildir. Aynı zamanda seçkin ve bu alanda kendini iyi yetiştirmiş aşçılarımızla ve personelimizle kaliteden ödün vermeyerek, Adıyaman’a has mutfağımızı Cetring sistemi çerçevesinde vatandaşlarımızın ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın düğün, taziye, nişan, iftar ve özel günlerde hizmetinde olacağız. Ayrıca ilimizin leziz ev yemeklerinin tatlarını İstanbul da değişik illerin ve ülkelerin insanlarına ulaştırmak içinde büyük gayret sarf edeceğiz. Kısacası yıllardır Adıyaman’dan gelip de burada ikamet ederek Adıyaman’ın leziz yemeklerine özlem duyan herkesi mutlaka “Adıyaman Mutfağına” davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.  

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Adıyaman'da 2017 Yılında 25 Bin 222 Kişi Uçtu
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret
Vali Kalkancı’dan Hakkâri Gazisine Ziyaret