Dost: "Ramazan Ayı Boyunca Gece Polikliniği Hizmeti Vereceğiz"

Kahta Devlet Hastanesi’nde Ramazan ayında ek poliklinik hizmeti verileceği belirtildi. Bazı uzman hekimler, Ramazan ayı boyunca haftanın belirli günleri gece de hizmet verecek.

Dost:

Ramazan ayı olması münasebetiyle, hastaların iftar sonrası da sağlık hizmeti alabilmelerini sağlamak amacıyla Kahta Devlet Hastanesi poliklinik hizmet saatlerinde düzenleme yaptı. Bu kapsamda haftanın belirli günleri 17.00 – 20.00 Kadın Hastalıkları ve Doğum, 21.00 - 23.00 saatleri arasında ise Ağız ve Diş Sağlığı, KBB (Kulak Burun Boğaz), Göz Sağlığı ve Hastalıkları, Nöroloji, Dahiliye (İç Hastalıkları), Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon branşlarında hizmet verilecek. 
Yapılan düzenleme ile ilgili açıklamada bulunan Hastane Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, “Mübarek Ramazan ayının memleketimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Ramazan ayı vesilesiyle birçok vatandaşımız gündüz vakti oruçlu olduğundan hastaneye gelemiyorlar. Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün bazı uzman hekimlerimiz iftardan sonra 21.00-23.00 saatleri arasında hasta kabulü yapacaklar. Düzenleme ile özellikle akşam saatlerinde acil servisteki yoğunluğun önüne geçmenin yanı sıra, vatandaşların oruçluyken tetkik ve tedavi olma zorluğunu da ortadan kaldırmış olacağız.” dedi. 
Sağlıkta erişimi kolaylaştırmak için tüm imkânları kullandıklarını ifade eden Dost, çıtayı daha yukarılara taşımanın gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek