Advert Advert

2017 Yılı “Lider Çocuk Tarım Kampı”

İl Müdürlüğü toplantı salonunda, İl Müdür Vekili Nihat Yılmaz'ın açılışını yaptığı 2017 Lider Çocuk Tarım Kampı'nda çocuklara öncelikle tarımsal konularda bilgiler verildi.

2017 Yılı “Lider Çocuk Tarım Kampı”

Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığınca 2014 yılından itibaren uygulamaya konulan "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinliğinin bu yıl dördüncüsü düzenlendi.

Gerçekleştirilen bu etkinlikte ilköğretim 4. Sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla geziler düzenlendi.

Her yıl farklı bir konunun işlendiği bu etkinlikte 2017 yılının Birleşmiş Milletler tarafından "Kalkınma İçin Sürdürülebilir Turizm Uluslararası Yılı" olarak ilan edilmesi sebebiyle ilde kamp uygulamasına katılan misafir öğrencilere sürdürülebilir çevre içerisinde doğal güzellikler ve sağlıklı tarımsal üretim konusunda farkındalık oluşturmak, geleneksel kültür ve sanatı yaşatmak, kırsal yaşama ait bilgi ve deneyim alışverişinin yeni nesillere aktarılması ve kırsal yörelerin kalkınmasını sağlamak amacıyla kırsal turizm konularında eğitimler verilerek, "Ülkemizde Kırsal Turizm" konulu bir sayfalık kompozisyon yazmaları sağlanacağı belirtildi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi