Advert

Anestesi Uzmanı Dr. Ruslan Abdullayev'den Akademik Başarı

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Ruslan Abdullayev son yıllarda yaptığı akademik çalışmalar ile başarılara imza attı.

Anestesi Uzmanı Dr. Ruslan Abdullayev'den Akademik Başarı

Abdullayev, 2017 yılında basılan ve anestezide önemli bir kaynak olan, “Anestezi Kılavuzu” kitabının çeviri editörlüğünü yaparak Türk bilim dünyasına katkı sağladı.

Klinik anesteziyoloji için pratik hızlı referans kılavuz olan kitap ameliyathane ve yoğun bakım için iyi bir kaynak olarak kabul ediliyor.
Amacı anestezi uzman hekimlerini, Türkiye genelinde yüksek bilgi seviyesine ulaştırmak olan ve Ocak 2017 tarihinde yapılan TARD-YEK Ulusal Yeterlik II. Basamak sınavında başarılı oldu.
Eylül 2015’te İstanbul’da yapılmış olan Avrupa Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım diploması 1. Basamak (EDIAC I) sınavını Türkiye adayları arasında birinci olarak tamamladı.

Abdullayev, bu başarıdan dolayı Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği tarafından Kutay Akpir ödülünü aldı.
Abdullayev, Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği’nin Ekim 2014 tarihinde Ankara’da düzenlediği 48. Ulusal Kongresi’nde E-Poster Yarışmasında “Akut Respiratuar Distress Sendromlu Hastada İnterventional Lung Assist Uygulaması” başlıklı çalışması ile “Birincilik Ödülüne” layık görüldü.
 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”