Advert Advert

Adıyaman Emniyeti, Şehit, Gazi Ailelerini ve Esnafları Unutmadı - Videolu Haber

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme faaliyeti Büro Amirliği Tarafından Şehit, Gazi ve Esnaf üyeleriyle iftarda bir araya geldi.

Adıyaman Emniyeti, Şehit, Gazi Ailelerini ve Esnafları Unutmadı - Videolu Haber

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ziya Duranay, burada yaptığı konuşmada, "İl Emniyet Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde birlik beraberlik ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirdiğimiz bu güzel iftar sofrasında bizleri buluşturan Cenab-ı hakka şükrediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bilindiği üzere geçen haftalarda terör örgütleri mücadelede halk desteğinin önemine vurgu yapılarak, terör örgütlerinin eleman kazanmalarının önüne geçilmesi gerektiğini ve bunun için de toplumun her kesiminin buna destek vermesi gerektiği terör örgütlerinin eleman kazanımlarının önüne geçilmesi için halkın desteğinin olması gerektiğinin, eleman temin yolları, kurulan tuzaklar, toplumun yapması gerekenler anlatılarak mesleki odalarımızı bilgilendirdi"dedi.

- HUZUR VE GÜVEN ÖNEMLİ

Huzur ve güvenin önemli olduğuna dikkat çeken Duranay, şöyle devam etti:

"Değerli misafirler ülkemizin huzur, güven ve istikrarı önceliğimizdir. Milletimizin birlik ve beraberliğine kardeşliğine ve geleceğimize kasteden terör saldırıları hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ancak bizler millet olarak el ele verdiğimiz de her türlü problemi çözeriz. Yeter ki birbirimizi bilelim ve inanalım. Kıymetli misafirler, esnafımızın mahallemizin, sokaklarımızın aynı zamanda koruyucuları ve iyi bir gözlemleyicilerdir. Bizim medeniyetimizde, milli ve medeniyet ruhumuzda esnaf ve sanatkar gerektiğinde askerdir, alperendir, gerektiğinde vatanını savunan şehittir. Gazidir, kahramandır. Gerektiğinde asayişi tesis eden polistir, gerektiğinde adaleti sağlayan hakimdir, hakemdir. Bu proje esnaf teşkilatımız ile ilk projemiz. Bizi çok mutlu etmiş ve güzel günlere umutlandırmıştır. Böyle yararlı projelerin tekrarlanmasını istiyoruz. Ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak bugün bizlerin en önemli önceliğinin terörün kalıcı bir şekilde yok edilmesi olduğunu ifade etmek isteriz. Devletimizin terörle mücadele konusunda attığı adımları destekliyor, bu mücadelenin her alanda kararlılıkla devam etmesini istiyoruz. Ülkemizin geleceği ve refahı için üzerine düşen her türlü görev ve sorumluluğu yerine getirmeye her zaman olduğu gibi bugün de hazır ve sorumluluk almayı da biliriz. Sayın valim, kıymetli misafirler, sözlerime son verirken birlik beraberlik soframızın kurulmasını sağlayan İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Düzgün ve Terörle Mücadele Bilgilendirme ve Önleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Mulla Karakuş olmak üzere tüm Emniyet Teşkilatımıza ve nazik davetinize icabet eden esnaf teşkilatımıza teşekkür ediyorum"

Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper ise "Şehit ailelerimiz burada, onları rahmetle anıyoruz. Gazilerimiz buradalar. onların yakınları burada, yine polis teşkilatımızın çeşitli kademelerinde emekli olmuş vatan hizmetini tamamlamış birçoğu da Adıyaman da olan Adıyamanlı emniyet mensuplarımız hoş geldiniz. Yine esnaf odamız birçok odaların çok değerli üyeleri, ayrı ayrı hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. İstanbul'da yaşayan Adıyamanlılar vakfımızın iftar programına katılma fırsatı bulduk. İstanbul'da Adıyamanlılar vakfının düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde bulunduk. Oradaki değerli hemşerilerimizin Adıyaman'ı ne kadar özlediğini müşahede ettim. Gerçekten sizleri çok özlemişler ve ben gerçekten onlara bişey söyledim. Dedim ki; beni kıskanıyorsunuz eminim, çünkü ben Adıyaman'da yaşıyorum dedim ve ben ve gerçekten söyledikler ki biz sizi kıskanıyoruz. Adıyaman'da yaşıyorsunuz"ifadelerini kullandı.

- ADIYAMAN'DA YAŞAMAK BİR AYRICALIK

Adıyaman'da yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu kaydeden Alper, şunları söyledi:

"Adıyaman'da yaşamak bir ayrıcalık. Adıyaman'da yaşamak bir güzellik. Bende bu güzelliğin 7 aydır farkına vardım, sayenizde bu mübarek akşamda, bu mutlu Ramazan akşamında siz değerli insanlarla bir arada büyük mutluluk, memnuniyet duyuyorum. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüzün yapmış olduğu bir etkinlik vardı, bu etkinliği finalindeyiz. Ben başta Müdür yardımcılarımız, Şube Müdürüme ve Mulla kardeşime teşekkür ediyorum ve gerçekten çok kaliteli şeyler Adıyaman için yapılıyor. çıkışta görebilirsiniz, oradaki emeklerimiz, faaliyetlerimiz sizlere yakışmış bir vaziyette, tabi bunlar sizinle birlikte oldu. Sizler gelmeseydiniz, sizler o desteği vermeseydiniz bu faaliyetlerimizin hiçbirisi olmazdı. Sözlerimi fazla uzatmayacağım, artık bundan sonra sözün sahibi hocalarımız, güzel ezanlar okuyacaklar, bizlerde iftarımızı açacağız"

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi