Advert Advert

Kahta’da 1 Yılda 1135 Anneye Gebe Eğitimi Verildi

Kahta Devlet Hastanesi, sağlık hizmetinin yanısıra gebe annelere yönelik eğitimlerde düzenliyor.

Kahta’da 1 Yılda 1135 Anneye Gebe Eğitimi Verildi

Kahta Devlet Hastanesi gebe sınıfında, 2016 yılında 1135 anne adayına, gebelik oluşumu, gebelik takibi, gebelikte beslenme, güvenli annelik, doğum süreci, anne sütü ve emzirme teknikleri, bebek ve lohusalık bakımı, aile planlaması ve doğru nefes alma teknikleri konusunda eğitim verildi.
Gebe eğitimleri, kliniklerde, uzman hekimler, gebe sınıfında ise uzman ebeler tarafından ücretsiz olarak veriliyor.
Kahta Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Taha Takmaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada;  anne adaylarının sağlıklı bir bebek sahibi olması için eğitimlerin büyük önem taşıdığını, anne adaylarına gebeliğin fizyolojisi, gebelik oluşumu, gebelik takibi, gebelikte beslenme, güvenli annelik, doğum süreci; hastanemizde bulunan anne otelinde kalan annelere de, anne sütü ve emzirme teknikleri, bebek ve lohusalık bakımı, aile planlaması konularında eğitim verildiğini belirtti.
Doğumun kadınların hayatında yaşadığı en önemli deneyimlerden biri olduğunu ifade eden Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost ise, “Kahta Devlet Hastanesi olarak, gebelerin sağlıklı bir bebek sahibi olması, doğum sürecini rahat geçirmeleri için doğum öncesi eğitimleri önemsiyoruz. Gebe sınıfımızın özverili çalışmaları neticesinde 2016 yılında 1135 anneye eğitim verildi. Anne otelimizde kalan annelere de lohusalık programı dediğimiz anne sütü ve emzirme teknikleri, genel bebek bakımı, kişisel hijyen gibi eğitimler düzenli olarak verilmektedir.” dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi