Ali Erdemoğlu Fen Lisesi Besni’ye Hayırlı Olsun

Adıyaman'ın Besni İlçesi'nde Ali Erdemoğlu tarafından Fen Lisesi yapmak için kolları sıvadı.

Ali Erdemoğlu Fen Lisesi Besni’ye Hayırlı Olsun

Besni’ye hem istihdam anlamında hem de eğitim de yatırım anlamında desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Erdemoğlu Ailesi şimdi de yeni bir Fen Lisesi yapmak için kolları sıvadı. Yeni yapılacak olan binanın müjdesini ise İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer verdi.
Kaymakamlık makamında basın mensuplarıyla bir araya gelerek müjdeyi kamuoyuyla paylaşan Kaymakam Gencer, okulun adının da Ali Erdemoğlu Fen Lisesi olacağını açıkladı.
Gencer konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Uzun zamandır devam eden ve sonucunun bize nasip olduğu bir çalışma var. Besni’ye yeni bir fen lisesi yapılması konusu hep Besni’nin gündemindeydi. Geçen hafta biz konuya noktayı koyduk. İnşallah bu yıl içerisinde 16 derslikli bir fen lisesi ilçemizde yapılmaya başlanacak. Bu vesileyle Besni halkına bir müjde vermek istedik. Bu çalışma bir hayırseverimizin vesilesiyle olacak. Besni’nin, Adıyaman’ın çok yakından tanıdığı hayırseverimiz Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu başkanı Ali Erdemoğlu ve İbrahim Erdemoğlu ağabeylerimiz tarafından fen lisesinin yapımı üstlenildi.
Geçen hafta Gölbaşı Mehmet Erdemoğlu taziye evinin açılışında yaptığımız son konuşmada bu işin noktasını koyduk. Yeri de hazır, eski yıkılan Endüstri Meslek Lisesinin yerine en kısa zamanda şuanda proje çalışmaları başladı. İnşallah Ali Erdemoğlu Fen Lisesi olarak Besni’nin dört gözle beklediği hayata geçirilecek. Merinos’a, Ali ve İbrahim Erdemoğlu’na ve Erdemoğlu Ailesine Besnililer adına gönülden teşekkür ediyorum. 
Tabi hayırseverimizin Besni’de, Adıyaman’da, Türkiye’nin farklı noktalarında çok ciddi yatırımları, hizmetleri var. Ama biz bu fen lisesinin biraz daha özel bir proje olmasını, Adıyaman bölgesinde fiziki şartlarıyla, kalitesiyle adından söz ettirecek çok önemli bir eğitim merkezi olmasını arzu ediyoruz. 
-“KLASİK LİSE MANTIĞININ ÖTESİNDE BİR OKUL”
Çalışmalar proje seçim aşamasında, projeyi ona göre oluşturuyoruz. Fen lisesine gitmek isteyen başarılı çocuklarımızın bölgede ilk tercih edeceği okulun Ali Erdemoğlu Fen Lisesi olmasını istiyoruz. Donanımıyla, sosyal imkanlarıyla özel bir proje hazırlamanın çabası içerisindeyiz. Yani klasik bir lise mantığının ötesine geçmeyi amaçlıyoruz. Tabi detayın ne olacağı net değil. Hem Milli Eğitim Müdürümüz, hem de Ali Beyle bu konuyu daha da detaylandıracağız. Gerekli örnek çalışmaları şuanda incelemeye başladık, uygun bir şeyi seçip en kısa zamanda buranın temelini atmayı planlıyoruz.
-“YURDUYLA BERABER OLACAK”
Tabi bu 16 derslikli okulun yanında bir de yurda ihtiyacımız var. Bunu da büyük bir oranda çözdük diyebilirim. Son noktayı koymadık ama oraya bir de 200 kişilik bir öğrenci yurdunu da aynı alana yapmayı planlıyoruz. 
Fen lisesinin mevcut öğrenci durumuyla şuan ki bulunduğu okul emaneten durduğu bir okuldu. Şimdi fen lisesine özgü bir okul yapıp fen lisesini oraya taşıyacağız. Tabi ikinci, üçüncü aşamada da orayla ilgili planlarımız var. Şuan ki fen lisesinin yeri boşalacak, o boşalan okulda merkezdeki iki imam hatip lisemizi birleştirmeyi planlıyoruz. 
-"3 AY İÇERİSİNDE TEMELİ ATILACAK"
Fen lisesi konusunda arsa tahsisiyle ilgili birkaç aylık işimiz var. Bu birkaç ay içerisinde biz projelerimizi seçmiş, açıklamış oluruz. En geç üç ay içerisinde okulun temelinin atılacağı kanaatindeyim. Detayları hallettikten sonra Ali Beyle tarih konusunu konuşacağız. Ama şuanda kamuoyuna bu müjdeyi vermek için bir araya geldik.
-“HAYIRSEVERLERİN EĞİTİME KATKISI”
Hayırseverlerin eğitime katkısı konusunda geçenlerde Milli Eğitim Bakanımızda geldiğinde şöyle bir baktık. Tam 20 tane eğitim kurumunu ya doğrudan hayırseverimiz yapmış ya yapımına katkı sağlamış, ya ek bina yapmış, yada yurdunu yapmış.  İnşallah bu 21.’si oluyor. Besni’yi bir kenara bırakıp Adıyaman geneline bakarsanız toplamında bu kadar eser çıkmaz. Bu vesileyle Besni’de eğitime katkı yapan tüm hayırseverlerimize de teşekkür ediyorum” 
-“EĞİTİMDE ALTYAPI SORUNLARI ÇÖZÜLMÜŞ OLUYOR”
Tekrar Erdemoğlu Ailesine teşekkür ediyorum. Şu 16 derslikli okulun Besni’ye kazandırılmasıyla birlikte ilçe merkezinde eğitimle ilgili alt yapı sorunlarının tamamı çözülmüş oluyor. Yapımı bir yıl gibi bir zaman alır, bir yıl sonra ilçe merkezinde ikili eğitim yapan hiçbir okulumuz kalmayacak ve uzunca bir zamanda ilçe merkezinde böyle bir sorunla biz karşılaşmayacağız.  Biz fen lisesi yapmakla hem ilçeye özel bir proje hazırlamış oluyoruz hem de fen lisesinden boşalacak 32 derslikli binada iki imam hatip lisesini toparlayaraktan ve imam hatiplerden boşa çıkan binayı da Yamazaki’nin Ortaokul bölümü, alt okulu Rehberlik ve Araştırma Merkezi gibi farklı eğitim ihtiyaçlarında da kullanarak Besni merkezide tüm sıkıntıları halletmiş olacağız” dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi