Advert Advert

Mahmut El Ensari Yoluna Kavşak Talebi

Mahmut El Ensari Türbesi Kahta yolunda “Kavşağın” olmaması kazaya sebep oluyor.

Mahmut El Ensari Yoluna Kavşak Talebi

Adıyaman- Kahta Karayolu Mahmut El Ensari Türbesi ziyaretçi akınına uğruyor. Vatandaşların ziyaret ettiği türbenin ana yol giriş ve çıkış kısmında kavşak olmaması kazaya sebep oluyor.
Adıyaman- Kahta Karayolu trafiğinin yoğun yaşandığı ve yolda türbe mesire alanı olması trafik yoğunluğuna sebep oluyor.
Mahmut El Ensari türbesi güzergahında ana yolda dönüşler de kavşak olmaması nedeniyle bir çok kaza yaşanıyor. 
Genel de maddi hasarlı yaşanan kazalarda ölümlü bir kaza yaşanmadan kavşak yapılması talebinde bulunan vatandaşlar, yol güzergahının yoğun bir trafik seyrinin olduğunu belirtti.
Özellikle yol güzergahında türbe ve mesire alanın olması insanların çok fazla ziyaret ettiği mekanlar arasında olması nedeniyle trafik yoğunluğun olduğunu belirten vatandaşlar, bir can kaybı yaşanmadan Mahmut El Ensari Türbesi ana yol güzergahında kavşak yapılmasını talep etti.
Vatandaşlardan Hüseyin Çoban, yaptığı açıklamada,  “Mahmut El Ensari türbesini ziyaret ettik. Genel de hafta sonları türbe çok yoğun oluyor. Adıyaman- Kahta karayolunda yaşanan trafik yoğunluğundan ve türbenin olması, mesire alanında aynı güzergahta olması nedeniyle Mahmut El Ensari Türbesi giriş ve çıkış kısmında bir kavşağın olması gerekiyor. Aynı güzergahta sürekli kaza oluyor.  Yetkililerden kavşak yapılasını talep ediyoruz. Yol güzergahında bir düzenleme yapılması iyi olur. “ dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi