Advert Advert

Koruyucu Ağız ve Diş sağlığı Çalışmaları

Adıyaman Halk Sağlığı Müdürlüğü, Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Çalışmalarını sürdürüyor.

Koruyucu Ağız ve Diş sağlığı Çalışmaları

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Ağız ve Diş Sağlığı Bilimsel Danışma Komisyonunun tavsiyeleri doğrultusunda “ Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı” çalışmaları başlatıldı.
Bu çalışmalar kapsamında 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Adıyaman Halk Sağlığı Müdürlüğünün Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen,  il Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bulunan Merkez, İlçe ve tüm köylerinde öğrenim gören 60 ayını dolduran Anasınıfı öğrencileri ile 1. ve 2. Sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen uygulamanın amacının, çocukların diş sağlığının korunmasına yönelik eğitimlerinin verilerek farkındalığın oluşturulması, Florürlü Vernik ile dişlere direnç kazandırılması, diş minesinin güçlenmesi,  ağızdaki asit ortamının nötralize edilerek bakteri plağının etkisinin azaltılmasıdır. Bu nedenle 6 ay ara ile yılda en az 2 kez florürlü vernik uygulamasının yapılması gerektiği bildirildi.
İl genelinde Nisan ay’ında başlayıp Mayıs ay’ının 2. Haftası son bulan 2. Turunda program kapsamında Anasınıfı,1. Sınıf ve 2. Sınıf öğrencilerine farkındalık eğitimleri ile birlikte Anasınıfı öğrencilerine diş fırçası ve macunu dağıtımı gerçekleştirildi.

 

 
Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi